Fölényes siker az olaszok ellen is

2019.04.20. 23:02 |
A magyar férfiválogatott 6-1-re verte az A csoportos olaszokat felkészülési mérkőzésen, Coventryben.

Az első angliai meccsre, az olaszok ellen Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány és stábja néhány helyen változtatott a csapat összetételén. Bálizs Bence kezdett a kapuban, Rajna Miklós volt a tartalék. Kihagyta a szombati meccset Vay Ádám, Nagy Krisztián és Garát Zsombor, míg visszakerült Miskolczi Márk és Bartalis István. Két támadósor változatlan maradt, míg Vas János volt a center Bartalis és Bodó között, a negyedik sorban Miskolczi, Benk és Magosi szerepelt, a 13. csatár pedig Terbócs volt. A bekkpárok változatlanok maradtak, de Garát kimaradásával Varga volt a hetedik hátvéd. A csaatkapitány Magosi Bálint volt, helyettesei pedig Hári János és Vas János.

A magyar csapat már kilenc másodperc után megszerezte a vezetést, miután Galló próbálta meg középre tenni a korongot a kapu mögül, de az végül a kapuson megpattanva a hálóban kötött ki (1-0). Továbbra is az első percben jártunk, amikor Szirányi lőtt távolról, és végül a korongba senki sem ért bele, így az bement (2-0). A kezdeti izgalmak után csillapodott a tempó. A mieink kivédekeztek egy emberhátrányt, aztán újra fölénybe kerültek. Az olaszok a 13. percben szépítettek, nagyjából az első lövésükkel: Miceli próbálkozása becsúszott (2-1). Öt perccel a harmad vége előtt magyar emberelőny következett, és bár szépen járatták a korongot a játékosok, gól nem született.

A második harmad elején ismét fórban támadhattak a mieink, ám ebből sem növelték az előnyt. Öt perc elteltével Gallónak volt nagy helyzete, miután behúzott, és a kapus már verve volt, de a korong elkerülte a kaput. A magyarok továbbra is megdolgoztatták az olasz kapust, az ellenfél alig tudta kihozni a korongot a harmadából. Ez a nyomás csak emberhátrányban enyhült, az olaszok pár lövéssel próbálkoztak, de Bálizs jól védett. Aztán újra a magyar együttes irányított, de Wehrs passzából Nagy Gergőnem tudott betalálni. A gól viszont összejött a következő akcióból: Vas lőtte be a helyzetet Caffinak (3-1). A mieink újabb emberhátrányt védekeztek ki biztosan, majd Bálizs Hochkofler megindulásánál is nagyot védett. Magyar emberelőny következett, és ezt már sikerült kihasználni: Wehrs lövésébe Nagy Gergő ért bele (4-1).

A harmadik felvonás elején is folytatódott a magyar fölény, sikerült beszorítani az ellenfelet. Öt perc elteltével fórból újra betalált a csapat, Wehrs lökete kipattant, de Nagy Gergő belőtte a korongot (5-1). Nem sokkal később Hári a kapuvasat találta el. Az olaszok egyre fáradtak, és egyre többször kerültek a büntetőpadra. Emberelőnyben Sofron került helyzetbe, de fölé lőtte a nagy ziccert. Hamarosan azonban összejött a találat a csatárnak: egy emberhátrány kivédekezése után megindult, és Caffit becsapva a hálóba lőtt – a gólpassz Bálizsé volt (6-1). A hajrában még egyszer fórban támadhattak a mieink, de ebből már nem született újabb találat.

Jarmo Tolvanen, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: Mi voltunk a jobb csapat mind a három harmadban, és ez nem sűrűn fordul elő a hokiban. Emiatt joggal lehetünk boldogok. Közelebb vagyunk a végleges kerethez, de továbbra is maradtak nyitott kérdések, és néhány dolgot majd Kazahsztánban is gyakorolnunk kell még.

Clayton Beddoes, az olasz válogatott szövetségi kapitánya: A magyarok kerete teljes, nagyon egyben van, érezhetően készen áll a világbajnokságra: erős és gyors. Mi egyelőre nem tartunk itt, ez a meccs is arra szolgált, hogy felmérjük a gyengeségeinket, kiderüljön, ki bírja ezt a sebességet és ki nem. Általában igen hasonlóak vagyunk a magyarokkal, most azonban le vagyunk maradva a felkészülésünkben, ez a vereség fő oka, bár az eredmény miatt természetesen csalódott vagyok.

Bálizs Bence: Jól játszott a csapat, kompaktak voltunk hátul és erőszakosak. Nem volt megerőltető védeni a srácok mögött, megkönnyítették a dolgomat. Okosan játszottak, nem dobálták el a korongot. Büszke vagyok rájuk.

Szirányi Bence: Megint jól kezdtük a meccset, és utána sem hagytunk lehetőséget az ellenfélnek, hogy felpörögjön. A csapat belekerült a flow-ba, azt tettük, amit kért tőlünk az edző, és ilyen siker lett a vége. Jó az összhang köztünk Wehrsszel, már játszottunk együtt Fehérváron, megértjük egymást a jégen. Hasonló stílusú játékot játszunk, felváltva tudjuk segíteni a támadásokat. Jól is olvassuk a játékot, és emiatt nem tudnak létszámfölényes helyzetet kialakítani ellenünk.

Nagy Gergő: Szerencsére jól kezdtünk, az első két cserében két gólt tudtunk lőni, és utána sem engedtünk ki, próbáltuk végig ugyanazt a játékot játszani. Örülök, hogy ez ilyen jól sikerült. Most úgy pattantak a korongok, hogy ziccer lett belőlük. Voltak emberelőnyben is lehetőségeink, de még ezt kell gyakorolni, főleg a kihozatalokat, élesebbnek kell lennünk a vb-n. Biztató, hogy mindkét előnyös sor tudott helyzeteket kialakítani.

Sofron István: Jól játszottunk végig, tudtunk dominálni, le a kalappal a csapat előtt. Nem is emlékszem olyan cserére, amikor beszorítottak minket, a sorunk jól működik, remélem, hogy a folytatásban is ilyen eredményesek tudunk maradni. Kifejezetten jó, hogy kevés gólt kapunk. A végére nekem is összejött a gól, miután két helyzetet kihagytam. Kezd helyreállni a rend, igyekszem meghálálni a bizalmat, amit kapok.

Wehrs Kevin: Biztosan védekeztünk egész meccsen, nem hagytunk sok lehetőséget az ellenfélnek, és a védekezés már az előző meccseken is jól működött. Még az apró részleteken lehet javítani, de mindig úgy gondolom, hogy lehet jobban játszani.