Nagyszerű siker Szlovénia ellen

2019.04.17. 21:37 |

A magyar férfiválogatott remek játékkal 7-4-re verte a leendő világbajnoki rivális Szlovéniát felkészülési mérkőzésen a Tüskecsarnokban.

Szlovén kapuvassal kezdődött a mérkőzés, de aztán a magyar csapat is felvette a tempót, és előbb Szirányi távoli lövéssel próbálkozott, majd Nagy Krisztián megindulás után veszélyeztetett. A 4. percben pedig a vezetés is összejött: Galló tette tovább a korongot estében, Erdély pedig közelről nem hibázott (1-0). Fél perc sem telt el, amikor megduplázta előnyét a válogatott Wehrs góljával, aki Sofron okosan hátratett passzát bombázta be (2-0). Álomszerű kezdés a nagy rivális ellen.

Támadásban maradt a magyar csapat, sorra jöttek a helyzetek, a vendégek pedig nem találták a ritmust. A szórványos ellenakciók egyikéből Tacvar lőtt, de a Vay a helyén volt. A 15. percben pedig jött az újabb magyar találat: Sarauer harcolt meg a korongért a kapu előtt, továbbjátszotta, s Nagy Gergő belőtte (3-0). A gól után nem sokkal Macaulay kapott kiállítást, ami alatt a szlovénok két botot is eltörtek lövés közben, aztán viszont Sabolic húzott el, és szólója végén fonákkal emelt a felső sarokba (3-1). A mieink gyorsan válaszolhattak volna, Galló került helyzetbe, ám nem tudott túljárni a kapus eszén.

A második harmad is álomszerűen kezdődött, ugyanis 11 másodperc után újabb gólt ért el a magyar együttes. Galló tette vissza a korongot a kapu mögül Hárinak, akinek első kísérletét Stojanovic még védte, de a kipattanót már bepofozta a Finnországba szerződő csatár (4-1). A gól után kapust is cserélt Szlovénia, Gracnar állt be. Újabb magyar emberhátrány következett, Szabó Dániel kapott büntetést. A két perc alatt Terbócsnak volt egy veszélyes megindulása, hátul pedig stabilan védekezett a csapat, de egy perccel a kiállítás lejárta előtt mégis tudta csökkenteni a hátrányt az ellenfél, Selan nagy lövésével (4-2).

A másik oldalon Hári estében, hátrafelé próbálta kapura húzni a korongot, ám a kapus hárított. A 29. percben a szlovén csapat gyors akcióból ismét betalált: Golicic lövése a vasről még kivágódott, de Verlic bevágta a kipattanót (4-3). Egy percen belül érkezett a magyar válasz: Terbócs harcosan korongot szerzett, középre tette, ahol Bodó kísérlete kijött, de Benk okosan visszahúzta, és a felső sarokba emelt (5-3).

A magyar válogatott is emberelőnyben támadhatott, először a meccsen. A legveszélyesebb helyzet Vasé volt, lövését fejjel védte a kapus. Egyenlő létszámban a mieink voltak fölényben, beszorították az ellenfelet, Bodó, Vas is közel járt az újabb gólhoz, aztán Wehrs kísérletét bárddal tolta ki Gracnar. A 35. percben már ő is tehetetlen volt: Wehrs távoli lövése megpattant Erdélyen, és a felső sarokban kötött ki (6-3). Páros kiállítás következett, amely alatt Terbócs próbálkozott bátran. Nem lassítottak a mieink, és ennek meg is lett az eredménye, nagy kapu előtti tömegjelenet végén a 39. percben Hári lövése már  bement (7-3).

Az utolsó harmad elején Galló cselezgetett, de nem tudta behúzni a korongot. Egyre bátrabbá váltak a szlovénok, de Vay nagy védéseinek köszönhetően nem változott az állás. Egészen a 48. percig, akkor az újpesti Hebar talált be (7-4). A folytatásban némileg visszaesett a tempó, a mieink biztosan őrizték az előnyt, és még Benknek, majd Sofronnak volt helyzete. Az állás viszont már nem változott, a magyar válogatott így győzelemmel zárta az utolsó hazai felkészülési meccsét a kazahsztáni vb előtt, ráadásul egy olyan riválissal szemben, amellyel majd két hét múlva is találkozik. Ez volt a hatodik magyar siker Szlovénia ellen, és 2011 után az első rendes játékidős.