Szenzációs győzelemmel élre állt a női válogatott

2019.04.10. 20:05 |
A magyar női csapat kétgólos hátrányból felállva, lendületes játékkal 6-2-re verte a dánokat a Divízió I/A világbajnokság harmadik játéknapján, és vezeti a csoportot.

Mayer Fruzsina még nem tudta vállalni a játékot, így három bekkpárral állt fel a magyar válogatott a dánok ellen. Horváth Tifani bekerült Gasparics Fanni és Nooren Averi közé, Seregély Míra pedig Dabasi Réka és Huszák Alexandra sorában játszott. A kapuban ezúttal Nehring Stephanie kezdett, és Németh Anikó volt a tartalék.

A dánok ragadták magukhoz a kezdeményezést, de aztán megnyugodtak a mieink is, és egyre többször eljutottak az ellenfél kapujához, a korongot azonban nem sikerült begyötörni. Öt perc elteltével a magyar csapat emberelőnybe került, és nagy tűzijátékot rendezett Jensen kapujánál, de a vendégek kapusa mindent hárított. A harmad felénél Nehringnek is akadt dolga, és elsőre még hárított, de a második dán kísérletet, Persson lapos lövését már nem tudta kivédeni (0-1).

Az aktív Jókai Szilágyi Zsófia és Gowie Alexandra révén próbálkozott a magyar csapat, de az egyenlítés nem jött össze. Sőt, a 14. percben a támadóharmadban szereztek korongot a dánok, Persson jó passzt kapott, és nem hibázta el a ziccert (0-2). Egy perccel később meg is fogyatkozott a magyar csapat, de Pintér Lili büntetését ki tudta védekezni. A hajrára a mieink kerültek fórba, Gasparics kísérlete volt a legveszélyesebb, ám gól ebből sem született.

A második harmadot nagyobb lendülettel kezdte a Cortina-csapat, akadtak helyzetek is, de még kipattanókból sem sikerült túljárni a dán kapus eszén. A 26. percben újabb magyar emberelőny következett, és ezt már kihasználta a csapat: Nooren lopta a távolságot és jobbról nagy gólt lőtt a 27. percben (1-2). Nem sokkal később Tóth Enikő kapott büntetést, de Nehring védéseivel és hősies védekezéssel ezt sikerült átvészelni.

A 31. percben pedig Fortuna visszaadta, amit eddig elvett: Gasparics húzott befelé, középre tett korongja azonban egy védő korcsolyán megpattant, és a dán kapus lába között a hálóban kötött ki (2-2). Újabb gyors magyar akció következett, hárman vihették a korongot, de végül Gowie lövését blokkolták. Nem volt idő bánkódni, a 33. percben már vezetett a lendületben maradó magyar csapat: Gasparics passzolt Horváthnak, a lövése még kipattant a kapusról, de éppen Gasparics elé, aki nem hibázta el a lehetőséget (3-2). A dánok időt is kértek, de nem tudták rendezni a sorokat: a magyarok újabb gyors akciót vezettek, Gasparics ezúttal is önzetlenül passzolt, Nooren pedig belőtte a helyzetet (4-2) – varázslatos nyolc percet produkált a csapat. És a nagyobb különbségre is volt esély, ugyanis a dánok megint megfogyatkoztak, és Pintér Lili került nagy helyzetbe.

Az utolsó harmadra nagyobb elánnal jöttek ki a dánok, a fölényüket azonban egy újabb kiállítás megtörte. A fórt 24 másodperc után kihasználta amagyar  csapat: remek összjáték után Huszák Alexandra talált be (5-2). Az utolsó tíz percre is magyar emberelőnnyel fordultak a csapatok, a legveszélyesebb helyzetet Németh Bernadett távoli bombája jelentette.

Az 55. percben Grkovic Jelena kapott büntetést, és a dánok már ekkor levitték a kapusukat, hogy hat a négy ellen támadhassanak. Volt is néhány lehetőségük, de Nehring védései mellett a kapuvas is velünk volt. Az 58. percben Dabasi Réka a félpályáról szerzett üreskapus góllal végleg eldöntötte a meccset, amelyet ráadásul a dánok emberhátrányban fejeztek be.

A mieink legjobbjának a 2+2-vel záró Gasparics Fannit választották, míg a dánoknál Michelle Hansen volt a legjobb.

A magyar csapat sorozatban a harmadik vb-n verte a dánokat, és ezzel a nagyszerű győzelemmel a csoport élére állt. A csütörtöki szünnap után pénteken délután Olaszország következik a vb-n.