Szétlövésben Szlovákia nyert

2019.04.08. 20:18 |
A magyar női válogatott büntetők után 2-1-re kikapott a szlovákoktól a Divízió I/A világbajnokság második meccsén, így egy ponttal gazdagodott. Folytatás szerdán Dánia ellen.

A norvégok elleni diadal után Pat Cortina szövetségi kapitány minimálisan változtatott a sorokon, Seregély Míra és Pintér Lili cserélt helyet. A vb-t vereséggel kezdő szlovákok ellen az első meccsen remeklő Németh Anikó kezdett a kapuban.

Magyar mezőnyfölénnyel és néhány távoli lövéssel indult a meccs. Aztán pechesen folytatódott: a 4. percben Mayer Fruzsina ráesett a vállára, és már nem is tudta folytatni a játékot. A fiatal védőnek kiugrott a válla, röntgen vár rá, de úgy tervezi, szerdán újra ott lesz a jégen.

A mieink a szabálytalanság miatt emberelőnybe kerültek, és ezt ki is használták: az 5. percben Huszák Alexandra lopta a távolságot, és nagy gólt lőtt – így gyorsan megvolt a vezetés. Újabb szlovák kiállítás következett, amely alatt Odnoga Lotti távoli lövése és Huszák megindulása okozott veszélyt. Aztán a harmad derekán a mieink kettős emberhátrányba kerültek, de a védekezés hősiesen működött. Nem sokkal később az ellenfél is megfogyatkozott, és négy a három ellen folytatódott a játék, és Németh bravúrjainak köszönhetően nem változott az állás. Sikerült kivédekezni Horváth Tifani büntetését is, majd újabb magyar fór következett, helyzetekkel. A harmad hajrája ismét négy a három elleni játékot hozott, de ezúttal a mieink voltak fölényben, és Gasparics Fanni révén közel jártunk a vezetés megduplázásához.

A második harmad is magyar lehetőségekkel indult, és a fölény az újabb szlovák kiállítás után csak fokozódott. Aztán a szlovákok is egyre bátrabbá váltak, és megdolgoztatták a magyar kapust, majd emberelőnybe kerültek Kiss Andrea kiállítása miatt. A 25. percben, úgy tűnt, az egyenlítés is összejött nekik, de a gólt végül videózás után nem adták meg, mert lábbal továbbították a korongot a kapuba. Újabb magyar büntetés következett, ezúttal Kreisz Emmának kellett leülnie. A szlovák csapat sokszor próbálkozott, de vagy Németh védett, vagy Odnoga vetődött be önfeláldozóan, így ez az emberhátrány is lepörgött. A 34. percben a mieink játszhattak emberelőnyben, és be is szorították az ellenfelet, de az újabb gól nem akart összejönni. Egyenlő létszámban a játék is kiegyenlített volt, mindkét oldalon lehetőségekkel, a kapusok pedig továbbra is jól tették a dolgukat.

Gasparics Fanni áthúzódó kiállítása miatt a harmadik felvonást emberhátrányban kezdte a magyar válogatott, ám a védekezés ismét remekül működött. Élénk volt a játék, a szlovákok küzdöttek az egyenlítésért, de Németh továbbra is mindent védett, és a másik oldalon a mieink akcióban is benne volt a veszély. A 46. percben Gasparics lépett ki, de a felső vasat találta el. Az ellentámadásból pedig egyenlített az ellenfél: egy korcsolyán felpattanó korongra Korenkova érkezett, és közelről nem hibázott. A góltól vérszemet kaptak a szlovákok, ráadásul Pintér Lili büntetése miatt emberelőnybe is kerültek, de sikerült kihúzni ezt az időszakot.

Az utolsó tíz percben többet támadtak a mieink, a hajrában Pintér Lilinek volt lehetősége, majd egy kapu előtti tömegjelenet végén Gasparics és Seregély sem tudta begyötörni a korongot. A szlovákok időt kértek, hogy rendezzék a sorokat. A hátralévő időben nem született gól, így jöhetett a hosszabbítás, a vb-n először.

Három a három ellen Huszák szóló végén lőhetett, de a blokkról levágódott, majd Gasparics került helyzetbe. A harmadik percben aztán Dabasi Réka lépett ki ziccerben, ám bottal akasztották. Szlovák kiállítás következett, Pat Cortina pedig időt kért. Fórban a mieink egykapuztak, Huszák és Gasparics sokat próbálkozott, és Kiss-Simon távoli lövésében is benne volt a gólveszély, de Budajova mindent védett.

Büntetőpárbaj következett. Az első párban Klimasova mellé lőtt, Nooren kísérletét pedig a kapus védte. Hlinkova betalált, de Dabasi is, szemtelen mozdulattal, a kapus lába között. A harmadik körben Rumanova belőtte, Gasparics kísérlete viszont kimaradt. Kubekova nem hibázott, így nagyon kellett, hogy Huszák is eredményesen legyen – így is történt. Az utolsó körben Cupkova kihagyta, Kiss-Simon belőtte, így folytatódott a szétlövés. A hatodik körben Huszák nem tudta elhúzni a kapus mellett, míg Hlinkova szerencsés góllal megszerezte a győzelmet Szlovákiának.

A magyar együttes így egy, a rivális két ponttal gazdagodott. A magyar csapat legjobbjának Németh Anikót, az ellenfélnél pedig szintén a kapust, Jana Budajovát választották. A keddi szünnap után szerdán az eddig hibátlan Dánia következik a Vasas Jégcentrumban.

Pat Cortina, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: Kicsit fegyelmezetlenek voltunk, és még csak nem is a kiállításokra gondolok, hanem a mentalitásunkra. Az első harmad rendben volt, betaláltunk, utána viszont féltünk a játéktól, csak azt éreztük, hogy nyernünk kéne. Nem jégkorongoztunk többé, elfelejtettük, mi a teendőnk, miközben Szlovákia kiváló munkát végzett, lendületbe került a fóroktól. A végére összeszedtük magunkat, de a jobb csapat győzött. Vasárnap tudtunk koncentrálni, ezúttal sajnos kevésbé, ám egy fiatal csapatnál előfordul az ilyesmi.

Jan Bezdek, a szlovák válogatott szövetségi kapitánya: Fontos győzelem ez az első vereségünk után. Elmondtuk a lányoknak, hogy ne féljenek, mert legutóbb az első percektől akadtak gondjaink, de most koncentráltan játszottak, sokat lőttek kapura, mentek a kipattanókra, és nagy forgalmat csináltak a kapus előtt. Persze, volt némi szerencsénk is a hosszabbításban, a szétlövés meg olyan, mint a lottó, ám ezúttal mi voltunk a jobb csapat, és ugyan tovább tartott megszereznünk a győzelmet, mint szerettük volna, megérdemeltük. Számolgatni viszont teljesen felesleges egyelőre, a csoport nagyon kiegyenlített és nyílt.

Gasparics Fanni: Az első harmadban kiegyenlített játék folyt, szerencsére hamar fel tudtuk venni a meccs ritmusát, és a vezetést is megszereztük. A második harmadban valahogy szétestünk, nem tudtuk betartani az edzői utasításokat, és rengeteg kiállítást szedtünk össze, ami érthetően nem segítette a játékunkat. A folyamatos létszámfölény vagy létszámhátrány meg is zavart bennünket. Talán nem volt meg a fókusz teljesen. A harmadik harmadban visszajöttünk és a fókusz is a helyére került, de egy szerencsétlen gólt kaptunk, a mi helyzeteink pedig sajnos nem befelé pattantak. A hosszabbításban is nekünk volt több lehetőségünk, ám azok sem befelé pattantak. A szétlövés pedig már lutri. Ki kell pihenni magunkat, edzünk egyet és kielemezzük a hibákat.

Németh Anikó: Sokan mondják, hogy a büntetőlövés csak a szerencsén múlik, de én ezt nem tudom fejben feldolgozni, hogy ez 50-50 százalék, valamiért mindig magamat hibáztatom. Ha kivédem azt a lövést, még egy ponthoz segítem a csapatot. A meccsen próbáltam mindent beleadni, hogy tartsam a csapatot hátul, de egy szerencsétlen bepattanó korongot nem tudtam kivédeni sajnos, nekünk pedig nem sikerült több gólt lőnünk.

Kiss Andrea: Jobban egy csapatként kellene dolgoznunk és a helyzeteket jobb arányban kihasználnunk. Az első két harmad nem volt tökéletes, de a harmadikra próbáltuk összeszedni magunkat és nyomni. A játékvezetői szemlélet meccsről meccsre változik, ma kisebb dolgokért is ítéltek kiállítást, és ez sokkal nehezebbé teszi a játékot. Most jól jön a pihenés, a fejeknek is. A dánok ellen mindent meg fogunk tenni, hogy nyerjünk.