Fölényes győzelem az olaszok ellen

2019.04.12. 19:59 |
A magyar női válogatott 9-0-ra nyert Olaszország ellen a Divízió I/A világbajnokság negyedik napján, így továbbra is vezeti a csoportot.

Változatlan sorokkal kezdett a magyar válogatott, mint a dánok legyőzésekor. A kapuba visszatért Németh Anikó, Mayer Fruzsina pedig ezúttal sem tudta vállalni a játékot.

Az első helyet Gasparics Fanni előtt adódott, de a kapus védeni tudott, és a kipattanót sem sikerült begyötörni.  Két perc elteltével emberelőnybe került a válogatott, ám nem tudott élni a lehetőséggel. A mieink is megfogyatkoztak, előbb Tóth Enikő, majd Németh Bernadett kapott büntetést, néhány másodpercig így kettős hátrányban kellett védekezni, de stabil maradt a csapat. Az olaszok egyszer kerültek ziccerbe, de nem tudtak túljárni Németh Anikó eszén. Sőt, ahogy lejárt a második büntetés, ikertestvére lódult meg, de a lehetőség kimaradt. Újabb magyar emberelőny következett, és ezt már sikerült kihasználni: az egész vb-n kiváló Gasparics Fanni lépett ki és magabiztosa értékesítette a helyzetet a 11. percben (1-0). Nem sokkal később ismét ő játszotta magát tisztára, ám a kapus ezúttal védett.

Nem sokat kellett várni a következő magyar találatra: a 14. percben Huszák Alexandra kerülte meg a kaput, a visszatett korongot pedig Dabasi Réka ütötte be (2-0). És itt még nem volt vége: újabb magyar emberelőny jött, amely alatt közel volt a harmadik találat, de végül már öt az öt ellen született: Nooren Averi passzát Gasparics lőtte be biztosan (3-0). Önbizalommal telve és lendületesen hokizott az egész válogatott.

A pihenő után is folytatódott a magyar parádé: az újabb olasz kiállítást ezúttal Nooren használta ki másodpercek alatt jobbról befelé húzva (4-0), majd a 24. percben szinte lemásolta az előző gólt, megint csak emberelőnyből betalálva (5-0). A negyedik találat után az olaszok kapust is cseréltek. Nem lassított a magyar válogatott, egyenlő létszámban is egyértelműen fölényben játszott és sorra alakította ki a helyzeteket: a meccs felénél Pintér Lili lőtt kapuvasat, majd Dabasi közeli lehetősége maradt ki.

Nem volt idő bánkódni, a 32. percben egy gyors akció végén Rónai Alexandra kotorta be a korongot, megszerezve a hatodik találatot (6-0) és saját első gólját a vb-n. Három perccel később ismét megfogyatkoztak az olaszok, és ezt rekordgyorsasággal, 11 másodperc alatt kihasználták a mieink: Gasparics készített elő, a kapu előtt pedig Horváth Tifani lőtte be a korongot (7-0). A folytatásban Tóth Enikő kapott megint büntetést, de kihúzta ezt az időszakot a válogatott Németh Anikó bravúrjának is köszönhetően.

Az utolsó harmad is hazai fölénnyel indult, majd az olaszok kerültek emberelőnybe Tóth Enikő harmadik büntetése miatt, de a védekezés továbbra is remek volt. A védőink is bátran lőttek, Németh és Odnoga Lotti is próbálkozott távolról. Az olaszok közel jártak a szépítéshez Abatangelo révén, ám közelről nem találta el a kaput. Nooren, majd Pintér Hanna próbálkozott. Újabb emberhátrányt sikerült kivédekezni, amelyet emberelőny követett, majd kettős fórba került a csapat. Ebből még nem született gól, de a szimpla előnyből igen: Seregély Míra ért bele a kapu előtt Kreisz Emma löketébe (8-0). Egy perccel később Rónai is betalált (9-0), így szépen zárta a meccset a válogatott, és megtette, ami saját erejéből tellett a feljutáshoz.

A magyar csapat legjobbjának Németh Bernadettet választották, az olaszoké pedig Rebecca Roccella lett.