U19: 4-1-es sikerrel zárta a Négy Nemzet Tornát

2020.02.08. 14:25 |

Vas Márton csapata három góllal legyőzte Ausztriát a gjoviki felkészülési tornán.

Ki kellett tisztulni a fejeknek a norvégok elleni 1-6 után, a fiúk pedig fogadkoztak is, hogy a szintén pont nélkül álló Ausztria ellen győzelemmel zárják a gjoviki Négy Nemzet Tornát.

A szakmai stáb (és a csapat) dolgát nem könnyítette meg, hogy két védőnk is megsérült a péntek esti meccsen. Dóczi Zsombort nagyon keményen leütközték, és a bemelegítés során nem érezte jól magát, míg Gáspár Leventének az ujját csapta el egy korong, és mivel fájdalommal is járt, nem kockáztattak a csapatnál.

Ez a helyzet azért volt különösen nehéz, mert eleve csak három védősorral érkeztünk, így a két kieső ember miatt (is) nagy munkára volt szükség az osztrákok ellen. És több kommunikációra, kisegítésre, ezekből volt hiány a norvégok ellen.

Nos, Ausztria a 9. percben megszerezte a vezetést, de a tornán végig jól játszó Bogesic Vedran kiegyenlített, majd aztán Kónya Krisztián révén előnybe kerültünk az első harmad végére. A magyar kaput most Horváth Bendegúz védte, jól.

A második harmadban többször is emberelőnyben játszhattunk, a Kozma Ferenc elleni szabálytalanság miatt négy percig a szakasz derekán. Sikerült is kihasználni, Komáromy Botond kapott remek passzt egy szép támadás végén és nem hibázott, 3-1-es előnnyel várhattuk a záróharmadot.

Megmaradt a fókusz és a remek védekezés a harmadik harmadra is, ráadásul egy büntetőlövéssel tovább növeltük a különbséget. Győzelemmel zártuk tehát a tornát, a mérkőzés legjobb magyar játékosának járó címet Horváth Milán érdemelte ki.

Vas Márton szövetségi kapitány:
„Tegnap sem rontották el a fiúk, csak nem hittek magukban annyira, mint ma. Ma úgy álltak bele ebbe a munkába, hogy igenis meg akarták mutatni, mire képesek. Az egy az egyeket szépen hozták, Balu jól összerakta nekik a száraz bemelegítést, Csabi nagyon jól megszerelte a kapusokat, Dudu pedig összerakta az emberelőnyöket, nekem csak kiabálnom kellett a padon. Azt kaptuk a tornától, amit vártunk, nehéz úgy összerakni a csapatot, ha csak egy évjáratból hívunk be, hiszen vannak kiemelkedő játékosok minden korosztályban, akikre lehet építeni.”