Női U18: Japán jobbnak bizonyult

2020.01.07. 18:30 |
A magyar női U18-as válogatott nagyot küzdve 2-1-re kikapott a száz százalékos japánoktól a füsseni divízió I/A világbajnokságon.

A magyar válogatottra az a japán csapat várt a füsseni vb negyedik körében, amely eddig még gólt sem kapott, 17-0-s gólkülönbséggel és kilenc ponttal állt.

Az első harmadban a japánok próbálkoztak némileg többször, és a vezetést is megszerezték a 15. percben. Kreisz Emma kapott 2+10 perces büntetést, és az ellenfél gyorsan ki is használta a fórt Lack révén (0-1). Az utolsó négy percben a mieink végig emberelőnyben támadhattak, és jöttek is a lövések, de nem sikerült túljárni a japán kapus eszén.

A 23. percben újabb magyar emberelőny következett, és be is szorították a riválist a mieink, de a korongot nem sikerült begyötörni. A Seregély Mírával szembeni szabálytalanság miatt büntetőt ítéltek, a sértett lövését azonban Jamasita hárította. Egyenlő létszámnál a japánok veszélyeztettek főként, de Tóth Zsófia ezúttal is jól védett. A 34. percben ismét fórba kerültek a magyarok, és végül ennek lejárta előtt kilenc másodperccel sikerült egyenlíteni. A szépen körbejáratott korongot Szamosfalvi Petra lőtte be távolról (1-1). A gól után rákapcsolt az ellenfél, újra Tóth bravúrjaira volt szükség. A 38. percben viszont tehetetlennek bizonyult a kapus: a japánok a kék vonalnál szereztek korongot, és Lack nem hibázta el a ziccert (1-2).

Az utolsó harmad elején sem változott a játék képe, a japánok próbálkoztak többször, a magyar lehetőségek nem jártak sikerrel. Öt perc után megfogyatkoztak a mieink, majd a japánok is büntetőt lőhettek, de Tóth hárított. Újabb kiállítás következett, így néhány másodpercig kettős emberhátrányban kellett védekezni, de hősies munkával sikerült átvészelni ezt is. Sőt, Szamosfalvi léphetett ki egyedül, de nem tudta ellőni a kapus mellett. A hajrában biztosan őrizték előnyüket a japánok, főleg a magyar harmadban folyt a játék, így nem volt komoly esély az egyenlítésre.

A mieink legjobbja Seregély Míra volt.

A magyar válogatott a vereséggel már biztosan nem juthat fel az A csoportba. A bronzérmet az olaszok elleni csütörtöki meccsen biztosíthatja be a csapat. A feljutás a japán-német találkozón dől el.