Női U18: vereség büntetők után

2020.01.06. 22:29 |
A magyar női U18-as válogatott szétlövésben kapott ki 2-1-re a házigazda németektől a divízió I/A világbajnokságon. A 13. kör döntött.

Egyenrangú ellenfele volt mezőnyben a magyar válogatott a házigazda németnek a meccs első harmadában. Sőt, az első ziccer is a mieink előtt adódott, Szamosfalvi Petra vezette rá a korongot a kapusra, de nem tudott a kapuba találni. A németek is gyorsan megtornáztatták Tóth Zsófiát a másik oldalon. A 9. percben Szamosfalvi és Seregély Míra okozott veszélyt, és a németek csak kiállítást érően tudtak menteni. Eddig nem lőtt gólt eemberelőnyből a csapat, és ez sajnos nem ezúttal szakadt meg. Kiegészülés után kiegyenlítetté vált a játék, a mieink felvették a kesztyűt a fizikális németekkel. A 16. percben ismét magyar fór következett, volt is veszélyes próbálkozás, de mind kimaradt. Az utolsó két percre viszont a magyarok fogyatkoztak meg, az ellenfél nagy tűzijátékot rendezett a kapu előtt, ám a hősies védekezésnek köszönhetően az állás nem változott.

A második harmad elején sem tudott egyik csapat sem a másik fölé kerekedni. Az egyensúlytnak végül az vetett véget, hogy két és fél perc után Seregélyt kiállították. A hátrányt ismét kibekkelte a magyar csapat, de ahogy letelt a büntetés, Jennifer Miller takarásból leadott lövését nem tudta védeni Tóth (1-0). A gól felpezsdítette a meccset, a mieink is igyekeztek felpörgetni a játékot, és a németek is újabb nagy helyzeteket alakítottak ki, ám a magyar kapus a helyén volt. Az utolsó bő öt percben egyre többet folyt a játék a német kapu előtt. Seregély, majd Kreisz Emma próbálkozott, aztán Szamosfalvi perdítése ment mellé. A hajrában ismét Tóth bravúrjai volt szükség.

Az utolsó harmad elejét emberelőnyben kezdhette a magyar csapat, ám az egyenlítés nem jött össze. Bő egy perc után kiegyenlítődött a létszám, Kreisz is büntetést kapott. A németek jártak közelebb a gólhoz, Tóthnak előbb egy fonákkal megemelt korongot, majd egy kettő az egy elleni helyzetet kellett védenie. A mieink próbálkoztak becsülettel, de az ellenfél okosan őrizte előnyét, sőt, a 49. perctől újra emberelőnyben tehette ezt. Az 53. percben a magyar csapat is fórban játszhatott, Bedő Botond vezetőedző pedig időt is kért. Ez meg is hozta a gyümölcsét, egy kapu előtt kavarodás végén Seregély kotorta be a korongot (1-1). A hajrát mindkét csapat megnyomta. A németeknek nagyobb lehetőségeik voltak, de az utolsó percben Strobl lövése is közel járt a gólhoz.

Jöhetett az ötperces hosszabbítás, a vb-n már másodszor. Kreisz kemény lövéssel tette próbára a kapust, majd az ellenfél veszélyeztetett többet, ám Tóth továbbra is remekelt. Kreisznek még egyszer volt egy nagy helyzete, de Disl is megőrizte kapuját a góltól.

A szétlövésben Tóth óriási védéseket mutatott be, nem egyszer akrobatikus mozdulattal hárított, de a másik kapunál a mieink sem jártak sikerrel, valamennyi lövés kimaradt. Végül a 13. kör hozott döntést, Miller belőtte a büntetőt, így a hazaiaké lett a két pont, a magyarok eggyel gyarapodtak.

A magyar válogatott legjobbja Tóth Zsófia lett.

A mieinkre kedden délután az eddig száz százalékos Japán vár majd a vb-n. A magyar csapat hat ponttal áll három forduló után.