Női U18: győzelem szétlövésben

2020.01.03. 22:28 |

A magyar női U18-as válogatott hősiesen küzdve, büntetőkkel győzte le Dániát a füsseni divízió I/A világbajnokság rajtján.

Egy évvel ezelőtt a korosztályos vb utolsó fordulójában találkoztak egymással a csapatok – akkor a 3-1-es magyar siker bronzérmet ért – idén, Füssenben pedig a nyitányon. Novemberben is megmérkőztek a felek, az olaszországi négyes tornán a dánok diadalmaskodtak 2-1-re, de az akkorihoz képest több tapasztalt játékos is ott volt most a magyar keretben.

Óvatos játékkal indult a mérkőzés, majd a mieink fokozatosan átvették az irányítást, egyre többet volt a korong a dán kapu előtt. Az ellenfél három perc után került először helyzetbe, de Tóth Zsófia jó ütemben lépett ki a kapujából. Magyar részről Ivády Nina és Pázmándi Zsófia veszélyeztetett, majd Seregély Míra megindulása után járt közel a gólhoz. Érkeztek távoli lövések és bepasszolt korongok is, de a dán kapus és a hátvédek résen voltak. Az ellenfél kevesebbszer jutott el lehetőségig, de amikor igen, Tóth a helyén volt.

A 17. percben emberelőnybe kerültek a mieink, ám a dánok rögtön megszerezték a korongot, és a veszélyes kontra végén is Tóth bravúrjára volt szükség. A folytatásban fel tudott állni fórban a magyar csapat, szépen járatta a korongot, Szamosfalvi Petra pedig kétszer is veszélyeztetett, de gól nem született.

Bő egy perc telt el a második harmadból, amikor újra emberelőnybe került a magyar válogatott, ám sem ebből, sem a következő fórból nem sikerült betalálni, pedig voltak helyzetek. A másik oldalon Tóth nagy védéssel akadályozta meg a dán vezetést. A 29. percben a mieink is hátrányba kerültek, Józsa Orsolya kapott büntetést, de a két percet különösebb gond nélkül sikerült lehozni. Alighogy letelt a magyar kiállítás, az ellenfél fogyatkozott meg, ám a forgatókönyv hasonló volt a korábbiakhoz: Nordström fogta a próbálkozásokat.

Egyenlő létszámnál is voltak nagy helyzetei a magyaroknak, Szamosfalvi cselek után lőtt, Strobl pedig kilépett, de ezek is kimaradtak. A sok kihagyott lehetőség pedig megbosszulta magát: a 36. percben Skriver tudott megiramodni, egy csellel becsapta a magyar kapust, és nem hibázta el a ziccert (1-0). A magyar csapat igyekezett váltani, de a góltól a dánok magabiztossá váltak, és a hajrában is többször tesztelték Tóthot.

A mieink hátrányban kezdték az utolsó harmadot, mert Kreisz Emma volt túlzottan kemény egy kapu előtti kavarodásnál, de a védekezés jól működött. A befejezéseknél viszont továbbra is hiányzott a pontosság, sem távolról, sem közelről nem lehetett bevenni a dán kaput. Seregély, majd Pázmándi nagy helyzetét is hárították. A dánok előtt az 51. percben adódott lehetőség, de Tóth ismét bravúrt mutatott be. Ezt követően megfogyatkoztak a mieink, Losonci Zsófiának kellett leülnie, de bő egy perccel később a rivális is kapott egy kiállítást. Már a négy a négy elleni játékban is aktívabbak voltak a mieink, aztán fórban teljesen beszorították az ellenfelet. Az 56. percben újabb dán két perc következett, ám hiába jöttek futószalagon a helyzetek, az eredmény nem változott. Horváth Imola kemény lövését, majd Kreisz közeli próbálkozását is fogta a kapus.

Az 58. percben viszont megszületett a várva várt gól: Kreisz Emma lépett ki meg a bal oldalon, és távoli, életerős lövését már nem tudta védeni Nordström (1-1). A hajrában is volt még magyar helyzet, de nem sikerült bevinni a győztes találatot a rendes játékidő alatt.

A hosszabbítás is magyar fölényt hozott, amely két perc után emberfölénnyé is vált. Horváth Imola került ziccerbe, de nem tudta ellőni a dán kapus mellett a korongot. A 64. percben néhány másodpercig öt a három ellen támadhattak a mieink egy újabb kiállításnak köszönhetően. Egymást érték a helyzetek, ám Nordström továbbra is megbabonázta a mieinket.

A szétlövésben Tóth Zsófia valamennyi dán lövést biztosan védte, míg magyar részről Kreisz Emma a negyedik körben higgadtan betalált, így a plusz pont a mieinké lett a vb nyitó napján.

A magyar válogatott legjobbja Strobl Lara lett.

A torna szombaton délután a franciák ellen folytatódik.