Vereség Szlovéniától

2019.05.03. 17:58 |
A magyar válogatott 6-0-ra kikapott a szlovén csapattól a kazahsztáni, Divízió I/A világbajnokságon negyedik körében.

Hári János eltiltása és Magosi Bálint sérülése miatt Sarauer Andrew került be Erdély Csanád és Galló Vilmos sorába. A többi sor változatlan maradt, míg Benk András és Terbócs István mellett a harmadik embert rotálta a válogatott. Szirányi Bence visszatért Wehrs Kevin mellé, és Varga Arnold volt a hetedik védő. Vay Ádám kezdett a kapuban, a csapatkapitány pedig Vas János volt, míg a két helyettes Bartalis István és Benk.

A szlovén együttes kezdett jobban, Vaynak rögtön az első percben védenivalója akadt, de aztán a magyar lövések sem maradtak el. A meccs kiegyenlítetté vált az első percek után, mindkét oldalon helyzetekkel, de a kapusok jól tették a dolgukat. Az első emberelőny a mieinké volt, ám a vezetést nem sikerült megszerezni, sok volt a pontatlanság a játékban. A 14. perben Szlovénia megszerezte a vezetést, Stebih kékvonalas bombája beakadt (0-1). A gól után az ellenfél játszott jobban, bár egy szép akció végén Nagy Krisztián egyenlíthetett volna, ám a helyzet kimaradt. A harmad végén Galló kapott kétperces büntetést, ami áthúzódott a második játékrészre is.

A fórt aztán a második harmad elején gólra váltotta a szlovén válogatott: Sabolic passzát Drozg lőtte be középről (0-2). A magyar csapat nem tudott váltani, az ellenfél pedig két és fél percen belül újabb gólt szerzett, miután egy kipattanót Drozg kotort be sokadik próbálkozásra (0-3).

Némileg veszélyesebbé vált a magyar csapat, több időt töltött a szlovén kapu előtt, és Erdély lövését Gracnar hárította. Nagy Gergő kiállítása megakasztotta a lendületet, de a két percet sikerült kivédekezni. Ezt követően aztán a szlovénok percei következtek, Rodman és Magovac is veszélyeztetett, majd Kuralt be is talált: a fehérváriak játékosa vitte be a korongot a harmadba, befelé húzott és a felső sarokba lőtt (0-4).

Erdély járt közel a szépítéshez, de a szlovén kapus hárított. A 32. percben a magyar csapat kapust cserélt, Bálizs állt be. A harmad utolsó perceiben nagyon rohamoztak a mieink, Bodó és Bartalis is próbálkozott, de nem sikerült túljárni Gracnar eszén.

Az utolsó harmadot is magabiztosan kezdte Szlovénia, és őrizte előnyét, de a mieinknek is voltak lehetőségei, Bodó, Bartalis és Benk is tesztelte a kapust. Az utolsó tíz percben az ellenfél irányította a játékot, és végül újabb találatokat ért el. Az 55. percben Kopitar érkezett jól egy kapu mögül visszatett passzra, és fonákkal a hálóba emelt – ez volt az első gólja a vb-n (0-5). Az utolsó előtti percben emberelőnybe kerültek a mieink, ám ebből is Szlovénia szerzett gólt: egy gyors akció végén Pance passzát Hebar tette be (0-6).

A magyar válogatott legjobbja Stipsicz Bence volt.

A csapat így az ötödik helyen áll, és biztosan nem juthat fel. A utolsó körben vasárnap a házigazda Kazahsztán lesz az ellenfél.