Vereség a vb-nyitányon

2019.04.29. 10:51 |
A magyar férfiválogatott 5-1-re kikapott Dél-Koreától a kazahsztáni Divízió I/A világbajnokság első mérkőzésén. Kedden Fehéroroszország ellen lehet javítani.

A világbajnokság első meccsén Bálizs Bence kezdett a kapuban, és Vay Ádám volt a tartalék.

A magyar együttes gyorsan emberelőnybe került, de ezt nem tudta kihasználni, mert Hári János is büntetést kapott. Négy a négy ellen, majd fél percig fórban a koreaiak nem tudtak veszélyeztetni. Az első komoly helyzet Erdély Csanád előtt adódott, aki Galló Vilmos finom passzát lőtte rá, de a korong a vasról lepattant, és az ellenfél kapusa, Dalton rá tudott ülni. Videózás következett, ám látszott, hogy nem csúszott át a korong, így nem ítéltek gólt. Újabb magyar fór következett, és ezt már sikerült is végigtámadni a koreai harmadban, ám hiába a sok lövés, nem született meg a vezető találat.

A mieink domináltak, az ázsiai együttes pedig ellentámadásokkal próbált veszélyeztetni, és egy ilyen végén előnybe is került öt perccel a harmad vége előtt. A saját harmadukban szereztek korongot, kettő az egy ellen vitték a kapura, és Sin Szang Vu lövése átcsúszott Bálizs lábai között (0-1). Szerencsére egy percen belül jött a magyar válasz: Galló kerülte meg a kaput, a rövidre akarta betenni, de kipattant, ám éppen a másik oldalon érkező Hári elé, aki bebombázta a korongot (1-1).

A második harmad magyar lehetőségekkel indult, de a 22. percben ismét Dél-Korea vezetett, miután An Dzsin Huj kihasznált egy emberfölényes akciót (1-2). Ezúttal nem lehetett gyorsan válaszolni, mert Erdély kapott kiállítást, de végül legalább a két percet sikerült kivédekezni. Lendületben maradtak a koreaiak, és Bálizs bravúrjainak volt köszönhető, hogy nem változott az állás. Aztán a 29. percben ő sem tudott segíteni: Wehrs 2+10 perces kiállítása után okosan játszották meg a fórt a koreaiak, és végül Kim Szang Vuk lőtt a hálóba (1-3).

Igyekezett fokozni a nyomást a magyar válogatott, de közben figyelni kellett a gyors kontrákra is. Dalton továbbra is jól védett, Erdély és Szabó lehetőségét is fogta. Az újabb helyzet közben Erdély kapott kiállítást. Emberhátrányban Magosi indult meg, de kemény lövését a koreaiak kapusa ismét védte. A büntetés lejárt, majd Varga került helyzetbe, de elment az ütője előtt a korong, aztán Hári próbálkozása ment mellé. Bálizsnak is kellett akadt dolga, míg a harmad utolsó helyzete Bartalis előtt adódott, de Dalton ezúttal is a helyén volt.

Az utolsó harmad is magyar mezőnyfölénnyel kezdődött, ám a koreai csapat fegyelmezetten védekezett, így pedig kevés helyzetet sikerült kialakítani, közben pedig az ellenfél kontráiban is ott volt a veszély. A 48. percben újra a magyar harmadban szerzett korongot Dél-Korea, és ki is használta a három az egy elleni helyzetet, Kim Ki Szung lőtte be a végletekig kijátszott akciót (1-4). Egy perccel később tovább nőtt a különbség: Kim Szang Vuk húzott befelé a bal szélről, és fonákkal a bal felsőbe emelt (1-5).

Kilenc perccel a vége előtt fórba került a magyar válogatott, és bár beszorította riválisát, nem sikerült közelebb zárkózni. Vas János büntetése alatt a koreaiak nem erőltették a támadásokat, az előny őrzésére koncentráltak. A hajrában újabb magyar emberelőny következett, és Nagy Gergő a kapuba továbbította a korongot, de a gólt nem adták meg, mert a korcsolyáról pattant be. A hátralévő percekben már nem változott az állás, így a magyar csapat négygólos vereséggel kezdte a vb-t.

A magyarok legjobbjának Galló Vilmost választották.