Hosszú edzéssel hangolt a válogatott

2019.04.11. 22:33 |

A férfiválogatott a két felkészülési meccs között edzett, a szakmai stáb arra helyezte a hangsúlyt, ami nem működött jól szerdán.

A vb-re készülő magyar csapat szétlövésben verte 2-1-re a lengyeleket Miskolcon. A szerdai siker ellenére a stáb és a játékosok sem voltak elégedettek a teljesítménnyel.

Majoross Gergely másodedző elmondta, hogy mi volt a legfontosabb a csütörtöki gyakorláson.

„A regenerálódás fontos szempont, de még van annyi idő a vb-ig, hogy inkább túl nagy legyen a terhelés, mint túl kicsi. Most fontosabb, hogy haladjunk az eltervezett elemekkel. Az edzésen a nyomás alatti korongkihozatalt néztük át, mert ezzel akadtak gondjaink, amíg az ellenfélnek magas volt az energiaszintje, nem tudtunk ezzel mit kezdeni, sok korongot adtunk el. Aztán pedig a védekező játék bizonyos elemeit néztük át.”

Szerdán megszerezte első gólját a válogatottban Stipsicz Bence. A védő egy emberelőnyös találattal egyenlített.

„Nagyon jó érzés volt, sok idő kellett hozzá, de jó érzés végre a nemzeti színekben gólt lőni. Az alapozásban vagyunk még benne, tegnap a nyomás elleni korongkihozatalok nem működtek jól, így most ennek a gyakorlásán volt a hangsúly, illetve egy-két lövő gyakorlaton. Ott tartunk, ahol kell. Még keményen edzünk, építjük az erőnlétet, emiatt lehet, hogy a meccseken kicsit fáradtabbak vagyunk, de pont ez a cél, fáradtság alatt is teljesíteni kell. A vb-n hét nap alatt öt meccset játszunk, ott is fáradtak leszünk.”

Benk András több mint 130-szor játszott a válogatottban, és legtöbbször szélsőként szerepelt, de ezúttal centerként számított rá Jarmo Tovlanen szövetségi kapitány. A rutinos csatár a változásról kérdeztük.

„Az utóbbi időben sokat játszottam centerként az UTE-ban és a válogatottban is. Szerencsére jól érzem magam minden támadó pozícióban, nincs ezzel gond, bárhol bevethető vagyok. A szélen másra kell figyelni, mint centerként, de jól tudok alkalmazkodni, akár meccsről meccsre is. Úgy érzem, hogy mindkét meccsen jól ment a center pozícióban is.”

A magyar válogatott pénteken este fél 7-kor játszik a lengyelek ellen, ismét Miskolcon.

A program

Magyarország–Svédország 3-4

Magyarország–Lengyelország 2-1 bü.

Magyarország–Lengyelország – 2019. április 12. 18:30, Miskolci Jégcsarnok, Miskolc - jegyek ITT