U20: hibátlan mérleggel nyerte meg a kijevi vb-t a magyar csapat

2019.12.18. 18:55 |

Olaszországot is legyőzte Vas Márton válogatottja, ezzel ötből ötöt húzott be Kijevben, százszázalékos teljesítménnyel jutott fel a divízió 1/A-csoportba.

Vas Márton szövetségi kapitány már a franciák elleni győzelem után közvetlenül arról beszélt a srácoknak, hogy nagy lehetőség előtt állnak, hibátlan mérleggel nyerhetik meg a tornát. Ez nem minden nap fordul elő ebben a sportágban, kapitányunk karrierjében is csak egyszer történt meg, Szapporóban.

A magyar válogatott most élt a lehetőséggel, és bár az olaszok elleni meccsen nem volt minden tökéletes, így is sikerült győzni. Ebben persze nagy szerepe volt annak, hogy jól sikerült az első harmad: az egész tornán remeklő Révész Marcell talált be a7. percben először, majd Rétfalvi Kristóf és a meccs legjobbjának választott Keresztes Levente is villant, a 9. percben 3-0-ra vezettünk.

Az olaszoknak nem sikerült ez a vb, ezt ne szépítsük, de ettől függetlenül mentek előre, és ennek meglett az eredménye, szorossá tették a mérkőzést, így szinte a legvégéig izgulnunk kellett. Legalábbis nekünk szurkolóknak mindenképp, ugyanakkor maguk a játékosok nem túlságosan pánikoltak.

Vértes Nátán most is meglőtte a két gólját, a lehető legjobbkor talált be másodszor a harmadik harmad végén, amikor esély volt arra, hogy 5-5-re alakul az eredmény.

De nem 5-5 lett, hanem 5-ből 5! Páterka Bence tett rá még egy lapáttal (mellesleg ő kapta a torna legjobb magyar játékosának járó díjat), hogy a végén jöjjön egy kis kiállításroham.

Ez már nem osztott, szorzott, győzelemmel zárta a vb-t a magyar csapat. Az ötödikkel.

Aztán pedig lelkes gyerekek, fiatalok (és idősebbek) rohamozták meg a srácokat néhány ütőért – az öltözői megérdemelt ünneplés után. Nem volt egyszerű dolguk a fiúknak, de sokaknak szereztek nagy örömöt.

Nekünk pedig ezen a héten nagyon nagyot.

Vas Márton szövetségi kapitány:

„Le a kalappal a srácok előtt azért, hogy ilyen fókuszt tudtak tartani. Természetesen ez néha szétesett, de ezt rá lehet arra fogni, hogy tegnap ezt a világbajnokságot kőkemény munkával megnyerték. Ma azért játszottak, hogy az ötből öt meglegyen. A hangulattal eddig sem volt gond, összeálltak a srácok, csapatként működtek, dolgoztak, ez volt az egész sikernek a kulcsa.”

Divízió 1/B-s világbajnokság, zárónap:

Magyarország–Olaszország 7-4 (3-1, 2-2, 2-1)

Magyarország: Horváth D.

Horváth M., Szécsi (1)
Vértes 2 (1), Péter (2), Dézsi 1 (1)

Pokornyi, Farkas B.
Révész 1 (2), Páterka 1 (1), Keresztes 1 (2)

Dóczi, Csollák (1)
Ambrus (1), Rétfalvi 1, Németh K.

Seregély, Bogesic
Kovács A., Horváth L., Mesterházy

Az olasz gólszerzők: Soelva (Oehler), Solva (Demetz), Andreotti (Zecchetto, Bossi), Tomasini (Deluca S., Deluca R.)