U20-as bajnokság: a döntő második meccsét is az Ifj. Ocskay Gábor JA nyerte

2019.03.25. 21:31 |
Miután az U20-as bajnokság döntőjének első mérkőzését az Ifj. Ocskay Gábor JA megnyerte hazai jégen, a második találkozót ugyancsak győztesen hagyta el a MAC Budapest otthonában.

Döntő, 2. mérkőzés:

MAC Budapest–Ifj. Ocskay Gábor JA 2–3

Az első mérkőzésen: Ifj. Ocskay Gábor JA–MAC Budapest 5–4

A második mérkőzés 6. percében a MAC Budapest szerzett vezetést Csicsák Erik találatával. Az Ifj. Ocskay Gábor JA azonban a 13. perc kezdetén Buzás Arnold góljával egyenlített, így az első harmad 1–1-el zárult.

A második harmad elején a fehérváriak átvették a vezetést, Madácsi Benedek volt eredményes. Erre a MAC a játékrészben nem tudott válaszolni, sőt, az 53. percben Mihály Ákos 3–1-re módosított az állást. Bár a következő percben Szigeti Ákos szépített, az eredmény már nem változott, így a fehérváriak nyertek 3–2-re. Ehhez nagyban hozzájárult Szeles Martin remek teljesítménye a kapuban, aki 44 lövésből 42-t megfogott (95.45%).

Az Ifj. Ocskay Gábor JA tehát egy mérkőzésre került a bajnoki cím megnyeréséhez, a harmadik meccset április 2-án, kedden játsszák a csapatok Székesfehérváron.

A fehérváriaknak addig sem pihenője, hiszen a Vienna Capitals legyőzésével bejutottak az osztrák juniorliga (EBYSL) döntőjébe. Ott a Jesenicével küzdenek meg az aranyéremért, a párharc kedden startol.

AZ UTE SZEREZTE MEG A BRONZÉRMET

1. mérkőzés: UTE–Győri NEMAK-DANA ETO KC 7–4

2. mérkőzés: Győri NEMAK-DANA ETO KC–UTE 2-7

3. mérkőzés: UTE–Győri NEMAK-DANA KC 8–2

Ahogy arról már beszámoltunk, a bronzcsata első meccsét az UTE 7–4-re nyerte meg a Győr ellen. A győriek a másik két meccsen sem tudták megszorongatni a lilákat. A második találkozón Virág Csaba együttese az első harmad után 2–0-ra, a 24. percben pedig már 4–0-ra vezetett idegenben. A hazaiak a meccs felénél szépítettek, de a szünetig kaptak újabb két gólt. A harmadik harmad 1–1 lett, a mérkőzést azonban az UTE nyerte 7–2-re.

A harmadik mérkőzés fordítva alakult, mint a második: az első harmad után még 1–1 volt az állás, a szünet után azonban az UTE zsinórban négy gólt is lőtt. Az utolsó húsz percben a lilák háromszor, míg a győriek egyszer ünnepelhettek, így a mérkőzés végeredménye 8–2 lett.

Az UTE 3–0-s összesítéssel szerezte meg az U20-as bajnokság bronzérmét.

Az U20-as bajnokság korábbi eredményei és a további menetrend ITT elérhető.