Miskolcon folytatja a felkészülést a válogatott

2019.04.09. 12:56 |

A férfiválogatott Miskolcra költözött, ahol a héten szerdán és pénteken is megmérkőzik a lengyelekkel.

Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány és edzői stábja két intenzív jeges gyakorlást vezényelt a keretnek, emellett erősítő és kondicionáló edzés is várt a játékosokra. A hét elején a fókusz azon van, hogy újra megmozgassák a lábakat a kétnapos pihenő után, de a taktikával és a játékrendszerrel is foglalkoznak már, valamint készülnek a lengyelek elleni két meccsre.

Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány: A héten lépésről lépésre, napról napra haladunk. Foglalkozunk a játékrendszer részleteivel és arra koncentrálunk, hogy két jó meccset játsszunk. 24 mezőnyjátékosunk lesz, amint Galló Vilmos is csatlakozik, így megpróbáljuk megnézni, hogy ki hova illik, dolgozunk a sorkombinációkon.

Nagy Krisztián: Erőteljesebb edzés volt, mint a múlt hetiek. Volt egy keményebb száraz edzésünk is, és meghajtott minket Jarmo is a jégen. Az volt a terv, hogy a kétnapos pihenőt kimozogjuk, jól érezzük magunkat, és amikor a taktikával fogunk foglalkozni még komolyabban, mindenki teljes erőbedobással tudja hozni a maximumot.

Magosi Bálint: Mindig jó érzés hazai jégen szerepelni, és biztos vagyok abban, hogy a miskolci szurkolók örömmel látnak majd hat Jegesmedvék-játékost a válogatottban a lengyelek ellen. Megszoktuk az öltözőt és minden ismerős. Itthon vagyunk, és ez mindig jó érzés.

Wehrs Kevin: Jó ismét a válogatottal lenni, örültem, hogy újra láthattam a srácokat. Hét nap pihenőm volt a szezon végén. Érzem az edzést, de ez jó érzés, frissítő. Olyan, mintha megnyomtuk volna a reset gombot.

A program

Magyarország–Svédország 3-4

Magyarország–Lengyelország – 2019. április 10. 18:30, Miskolci Jégcsarnok, Miskolc - jegyek ITT

Magyarország–Lengyelország – 2019. április 12. 18:30, Miskolci Jégcsarnok, Miskolc - jegyek ITT