Izgalmas csatában győztük le az ukránokat a Tüskecsarnokban

2021.11.13. 18:16 |

Izgalmas csatát hozott a magyar és az ukrán válogatott összecsapása a Sárközy Tamás Emléktornán, végül a mieink örülhetett a 2–1-es győzelemnek.

Első harmad

Mozgalmas első harmadot láthatott, aki szombaton kilátogatott a Tüskecsarnokba. Az első magyar gólra sem kellett sokat várni,  az ukránok ugyanis negyven másodperc elteltével emberhátrányba kerültek. Garát Zsombor lőtt messziről, Galló Vilmos a kapu előtt még beleért a korongba, ezzel már az első percben vezetést szereztünk (1–0). Azonban a 6. percben az ukránok is kihasználták a fórjukat Andriy Mikhnovot hagytuk nagyon egyedül a bal oldalon, ő pedig szinte nullszögből, Rajna Miklós háta mögött bevágta a korongot  jobb felsőbe (1–1). A folytatásban mindkét csapatnak akadtak helyzetei, de több gól nem született ebben a játékrészben.

Második harmad

Kiállításokban gazdag második játékrészt hozott a mérkőzés, gólt viszont csak egyet: a 25. percben ismét Galló volt eredményes emberelőnyben (2–1). Az utolsó másodpercekben még növelhettük volna az előnyünket, miután Erdély Csanád emberhátrányban ziccerben mehetett az ukrán kapura, de a korong elakadt a kapusban.

Harmadik harmad

A játékrész első fele a küzdelemről szólt, míg a hajrá kezdetén az ukránok óriási lehetőséghez jutottak: rövid időn belül két magyar játékosnak is kellett ülnie a büntetőpadra, ám Rajna Miklós védéseinek is köszönhetően ellenfelünk nem tudott az öt a három elleni játékban egyenlíteni. Sőt, ezután újabb emberhátrányt védekeztünk ki. Az utolsó fél percben még mi is fórba kerültünk, de az eredmény már nem változott. A magyar válogatott 2–1-re nyert, s ezzel megnyerte a Sárközy Tamás Emléktornát.