Ismét biztosan győzött a női válogatott

2018.08.26. 14:48 |

Utolsó mérkőzését is megnyerte Pribramban a magyar női válogatott.

A jövő áprilisi, hazai Divízió I/A világbajnokságra gyakorló magyar női csapatra négy nap alatt a negyedik felkészülési találkozó várt, ezúttal is a német Planegg ellen. A magyar válogatott alaposan bekezdett, hiszen szűk tíz perc alatt már 3-0-ra vezetett Gasparics Fanni, Dabasi Réka és Scott Stacey találatával. A 13. percben Kreisz Emma is eredményes volt, majd az első harmad végén a német együttes szépíteni tudott.

A második felvonás nem hozott gólt, ám az utolsó harmadot ismét megnyomták a magyarok: Kreisz Emma, Horváth Imola, majd Jókai-Szilágyi Kinga is gólt szerzett. A Planegg az 59. percben tudott kozmetikázni az eredményen, így 7-2-re diadalmaskodtak a magyar lányok.

Jari Risku szövetségi kapitány együttese három fölényes sikerrel és egy szétlövéses vereséggel zárta a csehországi felkészülést.

Jari Risku szövetségi kapitány: „Büszke vagyok arra, ahogy játszott a csapat. Csak a meccsre összpontosítottak, követték a taktikát, fegyelmezettek, mentálisan is erősek voltak. Boldog vagyok amiatt, ahogy a játékosok egész héten teljesítettek. Két hónapunk van a következő összetartásig, mindenkinek levelet küldök, akinek esélye van szerepelni a jövő áprilisi világbajnokságon. Az erőnlétet kell fejleszteni, agresszívabban kell játszanunk, és akkor sikeres vb-nk lehet.”

Kreisz Emma: „Csapatként fejlődtünk sokat a hét elejétől kezdve. Kiálltunk egymásért, megvédtük egymást sok helyzetben, és megtaláltuk a közös hangot mindenkivel. Az utolsó meccset jól kezdtük, már hamar több góllal vezettünk, aztán tartottuk az előnyt. Végig mi domináltunk, és utána még tudtuk növelni a vezetést. Az erőnlétben kell még fejlődnünk, ebben még le vagyunk maradva az elithez képest, és mentálisan sem szabad kizökkeni semmilyen helyzetben, de ez jó erőpróba volt ilyen szempontból is.”

Pintér Hanna: „Jól játszottunk a meccsen. Az edző kérése az volt, hogy csak arra figyeljünk, hogyan tudjuk fejleszteni magunkat, hogyan tudjuk megoldani a korongkihozatalokat és hogyan legyünk gólra törők, miközben ne foglalkozzunk az ellenfél agresszívebb játékával, ne csináljunk kiállításokat. A héten a kihozatalokban, az egymás közötti kommunikációban fejlődtünk, illetve azt is megtanultuk, hogy egy döntetlen után hogyan álljunk fel, és nyerjük meg a meccset. Az emberelőnyökben még javulhatunk. Egyénileg az extra munkában, a száraz edzésekben kell fejlődni, hogy novemberben jobbak legyenek a teszteredmények.”

A program

Augusztus 23., 17:00 Magyarország-Planegg (német) 7-2