Fölényes sikert aratott a női válogatott

2018.08.23. 22:08 |

Győzelemmel mutatkozott be a magyar női válogatott kispadján Jari Risku. Gasparics Fanni mesterhármast szerzett a német Planegg elleni felkészülési meccsen.

A jövő áprilisi, hazai Divízió I/A világbajnokságra gyakorló magyar női csapat a csehországi Pribramban játszik négy nap alatt négy felkészülési mérkőzést, ezek közül hármon a német Planegg az ellenfél.

A csütörtöki találkozón Dabasi Réka révén került előnybe a magyar együttes a 8. percben. A németek a félidő derekán egyenlítettek, de egy perc után Gasparics Fanni is betalált, így újra vezettek a mieink.

A második felvonás 6. percbében a Planegg egyenlített, de a harmad hajrájában Dabasi Réka újra eredményes volt, ezúttal is Seregély Míra passzából.

A harmadik játékrész első percében tovább növelte a különbséget a magyar együttes, ezúttal Jókai-Szilágyi Kinga szerzett gólt. Beindult a magyar henger, sorra jöttek a gólok: két percen belül Seregély Míra és Gasparics Fanni is eredményes volt. A hetedik találatot is utóbbi játékos, a csapatkapitány jegyezte.

A finn szövetségi kapitány, Jari Risku először ült a válogatott kispadján, és sima sikerrel mutatkozott be.

Jari Risku szövetségi kapitány: „A kétnapos edzőtábor jól sikerült, felmérhettem, milyen állapotban vannak a játékosok. A csapat nagyjából felét ismerem a KMH-ből, de a többieket is jó volt megismerni. Többen külföldön játszanak, ezért most nem tudtak velünk tartani, de remélem, legközelebb rájuk is számíthatok. Az első meccsünk jól sikerült. Jól játszottunk, egyre jobbá váltunk a meccs során, és ennek nagyon örülök. Az eredmények most még nem fontosak. Viszont szeretném látni azokat a dolgokat, amiket edzésen gyakorlunk, a rendszert, azt, hogyan játszunk együtt, hogyan védekezünk, hogyan vezetünk gyors támadásokat. A játékosok okosak, megértik, mire van szükség. Biztos vagyok abban, hogy a pénteki meccset is sokat fejlődhetünk.”

Rónai Alexandra, a válogatott játékosa: „Hétfőn kezdtük meg az összetartást, amely után négy felkészülési mérkőzést játszunk Pribramban. Ez jó alkalom, hogy a fiatalabbak is lehetőséget kapjanak. Az első meccsen 7-2-re nyertünk a Planegg ellen. Gratulálunk Seregély Mirának az első felnőtt góljához a válogatottban. Egy kicsit nehezen kezdtünk, ennek oka az lehetett, hogy ez volt az első meccsünk a szezonban, és új sorok voltak. Gyengén kezdtünk, nehezen rázódtunk bele, de harmadról harmadra egyre jobbá váltunk. Jól működött a letámadás, és az emberelőnyt, emberhátrányt is jól sikerült kivitelezni.”

A program

Augusztus 23., 17:00 Magyarország-Planegg (német) 7-2

Augusztus 24., 17:00 Magyarország-Planegg (német)

Augusztus 25., 10:45 Magyarország-Czech Select