A szlovénoké lett a felkészülési meccs, Ljubljanában vissza lehet vágni nekik

2022.04.19. 20:52 |

A divízió 1/A csoportos világbajnokság házigazdáját, Szlovéniát fogadta férfiválogatottunk felkészülési mérkőzésen Székesfehérváron. Sean Simpson együttese 3–0-s vereséget szenvedett vb-ellenfelétől.

A misckolci, ukránok elleni felkészülési mérkőzés óta csatlakoztak a válogatotthoz a fehérváriak, a ferencvárosiak és a csíkszeredaiak is, így már majdnem teljes kerettel feszülhetett neki csapatunk a szlovénokoknak.

Az első harmadban kevés kísérlet ment kapura, Szlovénia ötször, Magyarország kétszer találta el azt. A mieink legígéretesebb lehetősége Szirányi Bence nevéhez fűződik, aki az utolsó percekben, emberelőnyben lőtt a kék vonal környékéről, de Pintaric résen volt.

A második harmad is hasonlóan nagy iramot és csatát hozott, s sokáig úgy tűnt, ebben a játékrészben sem születik találat. Négy és fél perccel a szünet előtt azonban a szlovénok emberelőnybe kerültek, ezt pedig Robert Sabolic könyörtelenül kihasználta (0–1)

Nem indult jól a harmadik harmad, hiszen másfél sem telt még el, amikor a szlovénok Ziga Pance találatával növelték az előnyüket (0–2). Nem sokkal később emberelőnyben szépíthettünk volna, de a próbálkozásainknak útját állta a szlovén kapus. Mindent megtett a csapat azért, hogy gólt szerezzen, de hiába akadt kecsegtető helyzete Hárinak, Erdélynek, vagy éppen az ukránok ellen duplázó Tóth Richárdnak, ma semmi sem ment be.

Végül ezt a csatát a szlovénok egy üres kapus góllal 3–0-ra nyerték meg. Legközelebb Ljubljanában találkozunk velük.