Visszavágott Ausztriának a fiatal magyar válogatott

2022.12.16. 20:39 |

Az Erste Liga-játékosokra épülő válogatott az egy nappal korábbi vereség után pénteken győzött Kapfenbergben.

A magyar férfiválogatott pénteken Farkas Rolanddal a kapujában lépett jégre az Ausztria elleni második mérkőzésen. A találkozót együttesünk jobban kezdte ahhoz képest, mint ahogyan az egy nappal korábbi meccs indult, ennek köszönhetően a 6. percben megszereztük a vezetést, Papp kapu mögüli passzát a jó ütemben érkező Horváth váltotta gólra (0-1). A folytatásban Farkas vezérletével tartottuk az előnyünket, sőt a 12. percben Páterka lőtt passzába Szabó ért bele mesterien (0-2).

A második harmadban is nyílt sisakos küzdelem folyt a jégen. A 27. percben eljött a mérkőzés első kiállítása, emberhátrányba kerültünk, ügyesen kivédekeztük. A játékrész második felében sokáig tartottuk a kétgólos vezetésünket, ám három perccel a szünet előtt Ausztria egy hasonló találattal szépített, mint amilyennel megszereztük az előnyt (1-2). Nem sokra rá Páterkával szabálytalankodtak, az első emberelőnyünket nem használtuk ki.

A harmadik húsz perc elején az osztrákok akarata érvényesült, idővel felvettük az ellenfél tempóját. A harmad közepén emberhátrányba kerültünk, kibekkeltük, míg amikor mi játszottunk öt a négy ellen, mi sem tudtunk élni a lehetőséggel. A végén Ausztria lehozta a kapusát, valamint kiállítottak egy magyart, így négy a hat ellen kellett védekeznünk, sikerrel. A magyar válogatott a csütörtöki 2-0-s vereség másnapján egy 2-1-es sikerrel visszavágott az osztrákoknak.

A keret

Kapusok: Farkas Roland (BJAHC), Halász Béni (Northern Michigan University, amerikai)

Hátvédek: Dóczi Zsombor (BJAHC), Falus Ádám (GC Küsnacht Lions, svájci), Garát Zsombor (BJAHC), Kiss Roland (DVTK Jegesmedvék), Seregély Máté (FTC-Telekom), Szabó Bence (BJAHC), Tóth Gergely (BJAHC), Vokla Roland (DEAC)

Csatárok: Császár Hunor (Gyergyói HK), Galajda Zsombor (DVTK Jegesmedvék), Horváth Bálint (Vimmerby, svéd), Kreisz Brúnó (FTC-Telekom), Papp Kristóf (Northern Michigan University, amerikai), Páterka Bence (DVTK Jegesmedvék), Rétfalvi Kristóf (Hydro Fehérvár AV19), Sági Martin (DEAC), Sárpátki Tamás (Gyergyói HK), Schlekmann Márk (BJAHC), Szigeti Ákos (Gyergyói HK), Vincze Péter (Gyergyói HK).