Visegrád Kupa: megszerezte első győzelmét a Fehérvár AV19

2017.08.27. 23:30 |

A Fehérvár AV19 is megszerezte első győzelmét a Visegrád Kupán, a zsolnaiak elleni 5-2 csak a végeredményt tekintve tűnik sima meccsnek, a valóságban az utolsó két percig igencsak izgalmas találkozó volt. Az előző két meccsen remeklő DVTK-nak most nem ment olyan jól. Összefoglaló a teljes vasárnapi fordulóról.

A Fehérvár AV19 már a 4. percben vezetett az MsHK Zilina ellen a Raktár utcában. A vendégek a 12. percben egyenlítettek. A középső játékrész nem hozott gólt, majd az 50. percben a zsolnaiak jutottak előnyhöz.

A magyar EBEL-csapat nem hagyta magát, 2 percre rá egyenlített, az 54. percben pedig a vezetést is megszerezte. Az utolsó percben még két góllal növelte előnyét a Fehérvár, és végül 5-2-re nyert egy szoros meccset.

Ezzel egy sima és két ráadásbeli vereséget követően a negyedik meccsét megnyerte a Volán. Gilbert duplázott, a további gólokat Latendresse, Luttinen és Vidmar szerezte.

Fehérvár AV19–MsHK Zilina 5-2

Az UTE idegenben játszott az Érsekújvár ellen, és szépen helytállt. A 42. percig 0-0 állt a táblán, akkor Martin Chovan szerzett gólt a hazaiaknak, mint később kiderült, ezzel nyert a HC Nové Zámky 1-0-ra.

HC Nové Zámky–UTE 1-0

A Diósgyőrnek most nem ment olyan jól, mint az előző két meccsen, a veretlen csapatok mérkőzését a HK Nitra nyerte. Nem is kis arányban, hiszen 6-1-re verték a magyar bajnokot, az eddig a Popradot és az Érsekújvárt is legyőző DVTK Jegesmedvéket.

A 48. percben már 5-0 állt a táblán – Timotej Sille, Sille Tamás fia szerezte a negyedik találatot –, amikor Miskolczi Márk találatával szépített a miskolci együttes, a vége 6-1 lett.

HK Nitra–DVTK Jegesmedvék 6-1

A MAC Budapest eddig 0 ponttal állt, és sokáig úgy nézett ki, hogy a negyedik Visegrád Kupa-meccsén pontot tud szerezni. A 46. percben még 3-1-re vezettek, de borzasztó védelmi hibák miatt végül a HK Poprad elvitte a pontokat, 4-3-ra nyert.

MAC Budapest–HK Poprad 3-4