Megvan az első magyar győzelem a Visegrád Kupán

2017.08.23. 18:54 |

Teljes fordulót játszottak a szlovák-magyar kupában, és ez meghozta az első magyar győzelmet is, a DVTK nyert nem akármilyen körülmények között hazai pályán.

Az első két mérkőzés vereségei után a keddi játéknap már magyar győzelmet is hozott, Miskolcon a DVTK Jegesmedvék hatalmas feltámadást produkálva három gólos hátrányból nyert az extraligás Poprad ellen.

A Jegesmedvék jelenlegi legerősebb keretükkel álltak fel első Visegrád Kupa mérkőzésükön, hiszen a második sorban kapott helyet a legutóbbi meccset kihagyó Lukacevic, míg a visszatérő Sakaris ezúttal a negyedik támadótrióban rohamozhatta a kaput.

A Jegesmedvék a rendes játékidő utolsó tíz perce előtt még 3-1-es vereségre álltak, innen sikerült egyenlíteni, majd az így megszerzett lendülettel a hosszabbításban kiharcolni a győzelmet.

Mikael Tisell, a DVTK vezetőedzője így értékelte a látottakat: „Az első két harmadban a Poprad fölénk nőtt, sokkal jobbak voltak nálunk. Ebben az időszakban nagyon idegesen játszottunk, a megszerzett korongokat szinte azonnal elvesztettük, így nem tudtunk építkezni. A védelmünk keményen dolgozott, Adorján fantasztikusan védett, és erre nagy szükségünk volt. A támadójátékunk a harmadik harmadban javult sokat, és az utolsó tíz percben már mi voltunk az erősebb csapat, és ezt a hosszabbításban a magunk javára tudtuk fordítani. Nagyon örülök a győzelemnek, de még inkább annak a fejlődésnek, amit a mérkőzés alatt a csapat mutatott.”

DVTK Jegesmedvék –  HK Poprad 4-3 h.u. (0-1, 1-2, 2-0, 1-0)

A nap további mérkőzései

A MAC Budapest mindhárom harmadot elbukta Nyitrán, az ellenfélnél két egykori volános játszott, Timotej Sille és Blackwater, mindketten pontot szereztek. A MAC gólját 0-3-nál Tóth Richárd lőtte, Tóth Gergely és Vokla Roland passzából. A vége 5-1 lett.

Nitra - MAC Budapest 5-1 (2-0, 2-1, 1-0)

Az UTE nagyon lelkes és a középső harmadot leszámítva egyenrangú játéka 1-1-es eredményt hozott hatvan perc alatt. Kiss Dániel volt eredményes emberelőnyből. A hosszabbításban sajnos egy távoli lövés utat talált a lilák kapujába, így Szilassy Zoltán csapata egy ponttal gazdagodott, a ráadásban 2-1-re vesztett.

UTE - MSHK Zilina: 1-2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:1)

A Fehérvár AV19 kétgólos érsekújvári vezetésről tudott fordítani, ám a hazaiak az 50. percben egyenlítettek, és a hosszabbítás 2. percében a szlovén válogatott Kovacevic találatával a győzelmet is megszerezték.

Nove Zamky - Fehérvár AV19 4-3 (2-2, 0-0, 1-1, 1-0)

A mérkőzésbeszámolókért köszönet a Jégkorongblognak, ahol további részletek is olvashatók

(Fotó: dvtk.eu)