Versenyben marad az olimpiáért a magyar válogatott

2024.02.12. 23:40 |

Az IIHF döntése alapján továbbra is érvényben van a fehéroroszok felfüggesztése, így a magyar férfi jégkorong-válogatott mégis ott lehet az utolsó selejtező körben.

A nemzetközi szövetség vezető testülete, a Council úgy döntött, hogy biztonsági okokból a következő idény IIHF-rendezvényei is az orosz és fehérorosz nemzeti, illetve klubcsapatok nélkül zajlanak majd, vagyis a két ország szövetségének felfüggesztése érvényben marad. Ennek értelmében a fehéroroszok nem vehetnek részt a férfi olimpiai selejtezőben sem.

Az IIHF-től kapott tájékoztatás alapján ezt azt jelenti, hogy helyükre a múlt héten lezárult selejtező tornák legjobb csoportmásodikja, vagyis a magyar válogatott kerül. A magyar csapat a D csoportban Szlovákia, Kazahsztán és Ausztria ellen játszhat majd augusztus 29. és szeptember 1. között. A tornának Pozsony ad otthont. Az első helyezett jut ki a 2026-os téli olimpiára.

A csoportok:

D csoport: Szlovákia, Kazahsztán, Ausztria, Magyarország