Vereség emelt fővel

2021.08.25. 06:51 |

Ezúttal játszott a legjobban a magyar női válogatott az A csoportos vb-n, de az emberelőnyöket jobban kihasználó Japán nyert 4-1-re. Továbbjutás már nem lehet, de a dánok ellen még szépen zárhatja a tornát a csapat.

A csehek ellen történelmi gólt szerző Dabasi Réka Japán ellen játszotta 100. meccsét a válogatottban, a bemelegítés előtt megkapta az arany sisakot.

Feltüzelt állapotban, önbizalomtól telve kezdte a meccset a magyar csapat, az első korongelhozatalokat rendre megnyerte, és néhány perc alatt többször tesztelte a kapust, mint a csehek ellen egy harmad alatt. Horváth Imola, majd Gowie Alexandra lőtt, és Gasparics Fanni is sok zavart okozott a rivális kapuja előtt. A másik oldalon Németh Anikó biztos pont volt, a távoli és a közeli próbálkozásokra is odaért, de a hátvédek is jól blokkoltak előtte, többször is bevetődve segítettek. Knee Sarah meglódulása is ígéretes volt, aztán Mayer Fruzsi bombázott távolról, de a legnagyobb lehetőség talán Seregély Míra előtt adódott, a középről leadott lövést Fudzsimoto védte.

A harmad végére lendültek bele a japánok, egy kapu mögötti korongvesztés után Németh Anikó bravúrjaira volt szükség. A 16. percben Szuzuki kapott két perces büntetést, a fórban egy veszélyes magyar helyzetet lehetett feljegyezni. Kiegészülés után a rivális volt aktívabb, egyszer a felső vasat találták telibe. A harmadból 48 másodperc volt hátra, amikor Szamosfalvi Petrának kellett leülnie. A japánok beszorították a mieinket, és Németh egy közeli lehetőséget még védett, ám a korong átkerült a másik oldalra, és Siga éles szögből betalált a botok erdejében (0-1).

A gól nem fogta meg a magyar csapatot, a második harmadot is nagy elánnal kezdte. Kreisz Emma lőtt fölé, majd Jókai-Szilágyi Kinga helyzeténél volt résen a japán kapus. Aztán az ellenfél indult meg, de nem tudták kihasználni a kettő az egy elleni akciót. A 23. percben Odnoga Lottival szemben szabálytalankodtak csúnyán, a büntetés alatt pedig sikerült egyenlíteni: Gasparics a rövid felsőt lőtte ki szép mozdulattal (1-1).

A vezetéshez is közel járt a magyar csapat, Kiss-Simon passzába Kiss Andrea nyúlt bele a kapu előtt. A 26. percben Pintér Lili, majd nem sokkal később Tóth Enikő kapott két percet. Sokáig hősiesen védekezett kettős hátrányban a magyar csapat, de 13 másodperccel az első büntetés lejárta előtt Ukita betalált (1-2). Szinte azonnal jöhetett volna az egyenlítés, de Jókai-Szilágyi Kinga lövése a kapusról felperdült, ám egy bekk a botjával a levegőből kihúzta.

Magyar fór következett, Kreisz bombája volt a legveszélyesebb lehetőség a két perc alatt, majd nagyon közel volt az egyenlítés, amikor Jókai-Szilágyi Kinga lövése a kapusról felperdült, ám egy bekk a botjával a levegőből kihúzta.  Aztán a japánok próbálkoztak többször, Németh nagyokat védett. Szamosfalvi lendületes megindulás után lőtt keményen, a korong nem jött ki a kapusról. Némethnek is akadt dolga, de odaért a korongokra. Az utolsó két percet emberelőnyben támadhatták végig a magyarok, ám ez komoly veszély nélkül múlt el.

A harmadik felvonás elején Németh védett rögtön nagyot, aztán Fudzsimoto egymás után Jókai-Szilágyi és Gasparics lövésébe is beleért. Egymás után két japán kiállítás következett, és a mieink szépen járatták a korongot, jöttek is a lövések, de sem közelről, sem távolról nem sikerült gólt szerezni. A kiegészülés után Taka lódult meg, de szólóját Németh védte.

Nagy volt az iram, felválta forogtak veszélyben a kapuk. Gasparics érkezett jól egy kipattanóra, de Fudzsimoto odaért, aztán a magyar kapu előtt volt tűzijáték, de Németh remekelt, az ismétlésekre is odaért, bottal is jól dolgozott.

Az 50. percen Kiss Andrea kapott két percet, és a japánok egy percen belül kihasználták a fórt: Hosojamada távoli lövésébe a kapu előtt Jonejama ért bele (1-3).

Egy perccel később lendületes támadást vittek végig a japánok, az első lövést még védte Németh, ám utána Kubo bekotorta a korongot (1-4).

A hajrában Japánnak volt több lehetősége, a mieink ezeket, valamint Knee kiállítását is kivédekezték, az állás az utolsó percekben már nem változott.

A vereséggel biztossá vált, hogy a magyar csapat nem jut be a negyeddöntőbe.

A meccs legjobb magyar játékosa Odnoga Lotti lett.

Szerdán este Dániával játszik a magyar együttes, a tét az első A csoportos siker és ezzel együtt a 9. hely megszerzése lesz.