Vereség büntetőkkel

2019.04.16. 00:11 |
Az U18-as válogatott szoros meccsen maradt alul Szlovéniával szemben a székesfehérvári Divízió I/B vb-n.

Szlovénia – Magyarország 2-1 – szétlövés után

Magyar helyzettel indult a találkozó, Dobmayer kínálta meg Usnikot távolról, ezután Csollák próbálkozott, de maradt a 0-0. Az első szlovén helyzetre a 4. percben került sor, Sojer lőtt közelről, ám Horváth Dominik a helyén volt, kontrában Kozma jutott lehetőséghez, Usnik viszont védett. Az 5. percben emberelőnybe került a magyar csapat, majd a 9. percben ismét fórban támadhattak, gól azonban nem született. Már egyenlő létszámnál Béres indulhatott szólóban, de kimaradt, a következő támadásban viszont egy passzjáték után Keresztes Levente oldalról a hálóba vágta a pakkot (0-1). Ambrust állították ki, a hátrányban egy kapu előtti kavarodásból Horváth Dominik került ki győztesen, majd Primozic lövésénél újabb bravúrt mutatott be a magyar hálóőr, így nem tudtak egyenlíteni a szlovénok. A harmad végéig oda-vissza játék folyt, az utolsó másodpercekben még Keresztes növelhette volna a különbséget, az eredmény nem változott, így egygólos magyar vezetéssel mehettek a felek az öltözőbe.

Magyar támadásokkal kezdődött a középső játékrész, majd Sirovnik indult a másik oldalon, Horváth Dominik hárított, ahogy Markun próbálkozásánál is. A 24. percben Falus kínálta meg a szlovén hálóőrt, ezután Horváth Milán lőtt a kékről, de gól nem született. Komáromy kapott kisbüntetést, a hátrányos egységek jól működtek és kapusunk is állta a lövéseket, a kiegészülés után viszont újra nyílt a büntetőpad ajtaja, ezúttal Falus előtt. A védelem jól zárt, sőt Mesterházy indulhatott szólóban, az akcióban azonban megakadályozták, négy a négy ellen folytatódott a játék, majd Horváth Milánt is szabálytalannak ítélte a játékvezető, de a szlovénoknak nem jött össze az egyenlítés. Már öt az öt ellen Sárdi, Csollák és Lövei is növelhette volna az előnyt, ám Usnik magabiztosan védett. A 33. percben Varga és Jakupovic kaptak kisbüntetést, azonban ez a felállás nem kedvezett a csapatoknak, a kiegészülés után nem sokkal pedig előnyben támadhatott a magyar válogatott Török kiállítása miatt, egy szép passzjátékot követően Ambrus lőtt közelről, Usnik viszont bravúrosan hárított, maradt a 0-1. Az utolsó perceket mezőnyjáték jellemezte, még Sárdi előtt adódott lehetőség a dudaszó előtt, de változatlan eredménnyel fordulhattak a felek a záró harmadra.

Letámadtak a szlovénok a harmadik játékrész első perceiben, de nem tudták bevenni Horváth Dominik ketrecét. A 45. percben Horváth Milán lőtt a kékről, Usnik hárított, ezután Schlekmannt gáncsolták egy egyéni akció közben, előnyben jöhetett a magyar válogatott, ahol ismét Keresztes előtt adódott a legnagyobb lehetőség, ám ezúttal nem sikerült túljárnia a szlovén kapus eszén. A következő percekben a mezőnyjátéké volt a főszerep, a magyarok a védekezésre fektették a hangsúlyt, jól őrizve ezzel az egygólos előnyt. Az 52. perc elején Rózsahegyi adta Löveinek a kapu elé, Usnik azonban bravúrral védett, ahogy Rétfalvi próbálkozásánál is ő bizonyult jobbnak. Az 56. percben egy kontrából a szlovénok támadhattak, egy védelmi hibát kihasználva pedig Jure Povse egyenlített (1-1). A harmad végét jelző dudaszóig még lett volna lehetősége a csapatoknak megszerezni a győztes találatot, a védelem viszont mindkét oldalon jól zárt, így hosszabbítás következett.

A ráadásban három a három ellen küzdöttek a felek, Sárdi kínálta meg oldalról Usnikot, szlovén oldalon Krmelj és Sojer próbálkoztak sikertelenül. Másfél perccel a hosszabbítás vége előtt Ambrus vihette volna be a győztes találatot, Usnik védett, a lefújásig pedig nem született gól, jöhettek a büntetők.

A büntetőpárbajban öt-öt lövéssel indítottak a csapatok, de egyszer sem tudtak betalálni a kapuba, a hatodik körben Schlekmann elhibázta, Miha Krmelj azonban sikerrel járt, így Szlovénia szerezte meg a bónuszpontot.

Jaka Adlesic, a szlovén válogatott vezetőedzője: „Korán kaptunk egy gólt, de tartottuk magunkat a terveinkhez. A kapusunk zseniálisan védett ma, és a magyar gárda egy hibáját sikerült kihasználnunk. Magabiztosan játszottunk, sok helyzetünk volt a hosszabbításban is, a büntetőpárbajban pedig ismét a hálóőrünk munkáját tudom kiemelni, ez egy nagy győzelem volt.”

Nik Sirovnik: „Csapatként győztünk és ma nagyon jól működött a kémia. Végig kommunikáltunk és ezzel az egységességgel nyertük meg a mai mérkőzést.”

Svasznek Bence, a magyar válogatott vezetőedzője: „A mai mérkőzés jobb volt, mint a tegnapi, jobban kezdtünk, a játékosoknak jobb volt a hozzáállása. A támadás befejezése, illetve a gólok hiányoztak. Bevallom férfiasan, ennek az okát nem tudom. Minden csapatnak az életében vannak ilyen periódusok, de bízunk benne, hogy a miénk csak átmeneti, rövid időszak lesz, és a következő meccsnapon megtaláljuk a góllövő ütőinket és újra eredményesek tudunk lenni. A srácok kialusszák magukat és feltöltődnek egy kicsit, és szervezünk nekik valamilyen programot, hogy kizökkentsük őket. Lesz egy könnyebb hangvételű edzésünk, és bízunk benne, hogy újult erővel állunk ki a következő összecsapáson."

Keresztes Levente: „Nagyon jó játékot tudtunk hozni a mai napon, csak az helyzeteket nem tudtuk belőni. Úgy gondolom ez hiányzott a mai nap. A következő három mérkőzésen ennél több helyzetet kell gólra váltanunk, ha meg akarjuk őket nyerni.”

Szűcs Ádám: „Nagyon hajtós mérkőzés volt, hiszen már az elejétől kezdve oda-vissza játék folyt. Az első és második harmadban egy kicsivel keményebbek voltunk és többet tudtunk támadni. Ezt követően a szlovénok visszajöttek a meccsbe és látszott, hogy ennek a találkozónak bármilyen kimenetele lehet. Hiába hoztuk ugyanazt az energiaszintet, az ellenfél még többet tudott beletenni, látszott rajtuk, hogy ők is szeretnék megnyerni ezt a találkozót. A szlovén gól után több helyzetünk is volt, de sajnos már nem tudtuk újra megszerezni a vezetést, a hosszabbítás és a büntetők pedig már bárhogy alakulhatnak.”

Dobmayer Dominik: „Nagyon jól kezdtük a mai találkozót, és szerintem uralni is tudtuk a párharcot, de a végén egy hibát követően kaptunk egy gólt, ami után hosszabbítás következett, és sajnos a büntetőlövéseknél nem tudtunk felülkerekedni az ellenfelünkön. Úgy gondolom, a hátvédpárok nagyon egységesek és jól kommunikálnak egymással, így talán ez lehet a kulcsa annak, hogy a vereség ellenére kevés gólon tudtuk tartani az ellenfelet.”

Japán – Nagy-Britannia 5-3

Kiegyenlített játékkal telt a nyitó harmad első fele, majd a 11. perc elején egy kettős emberelőnyt kihasználva egy szép passzjáték után Teruto Nakajima szerezte meg a vezetést Japánnak (1-0). Brit fölénnyel folytatódott a játékrész, a 17. percben a játékvezető büntetőt ítélt a javukra, de nem sikerült az egyenlítés. 3 perccel a lefújás előtt kettős fórban jöhetett Japán és ezúttal sem hibáztak, Rioto Takeya növelte tovább az előnyt (2-0), így ezzel az eredménnyel kezdődött a második etap. A 25. percben japán létszámfölény következett, ám a felállás a briteknek kedvezett, egy kipattanóra Mason Alderson csapott le, egyéni akcióját pedig góllal fejezte be (2-1). A 31. percben ismét az ázsiai gárda került előnybe, ezúttal azonban eredményesek voltak, Yusaku Ando vágta a rövid felsőbe a pakkot (3-1), majd a játékrész végi öt a négy elleni játékban is ő bizonyult jobbnak a szigetországi kapusnál (4-1). A 44. percben Nagy-Britannia jött kettős fórban, Sam Talbot pedig kettőre csökkentette a különbséget (4-2) és a következő gólra sem kellett sokat várni, a japánok kiegészülését követően Alex Graham talált be (4-3). A mérkőzés végén hiába hozta le kapusát a brit mester, Daisuke Miyata üres kapura beállította az 5-3-as végeredményt.

Takeshi Yamanaka, vezetőedző: „Örülök, hogy ilyen jó arányban tudtuk kihasználni az emberelőnyeinket. Végig vezettünk, 4-1-nél egy kicsit elkezdtünk kapkodni, és megijedtünk, amikor közel jött hozzánk az ellenfél a kiállításainknak köszönhetően. Az viszont mindenképpen jó, hogy jól védekeztünk a mérkőzés végéig és természetesen örülünk a győzelemnek.”

Ausztria – Olaszország 7-0

Góllal indult a mérkőzés, Ausztria egy emberelőnyt kihasználva Kilian Zündel jóvoltából szerezte meg a vezetést (1-0). A 12. percig kiegyenlített játék jellemezte a találkozót, ekkor Jacob Pfeffer bombázott a kékről az olasz kapuba (2-0), a játékrész végéig pedig nem is változott az eredmény. A második etap kezdetét osztrák mezőnyfölény jellemezte, a gól nem is váratott magára sokáig, Philipp Wimmer növelte tovább az előnyt (3-0). A 25. percben kettős fórban jöhetett Ausztria, nem is hibáztak, Fabian Hochegger lőtte ki a hosszú felsőt (4-0). Hiába alakítottak ki nagyobb helyzeteket az olaszok, a szépítés nem sikerült és nem csökkent a pirosmezesek lendülete sem, a középső harmad vége előtt 10 másodperccel Niklas Ofner is betalált (5-0). A záró játékrészre kapust cseréltek a fehérmezesek, az első tíz percben oda-vissza játék folyt, mindkét alakulat csak kisebb helyzetekig jutott, az osztrákok pedig magabiztosan őrizték ötgólos előnyüket. Az etap végéhez közeledve emberelőnyben támadhatott Olaszország, de nem változott az eredmény. Az utolsó percben kétszer is betaláltak az osztrákok, először Julian Pauschenwein (6-0), majd Alexander Moser lőtt az olasz hálóba (7-0), így Ausztria együttese nagyarányú győzelemmel zárta a második találkozót.

Christian Dolezal, vezetőedző: „Nehezen kezdtünk, de az első gólt hamar lőttük, ami adott egy kis magabiztosságot, így jó tempóban folytathattuk a játékot. Az első harmadban megpróbáltunk irányítani, de nem mindig sikerült, ezért nem voltunk túl boldogok. Megbeszéltük ezt a szünetben a srácokkal és ők is egymás között, a második és a harmadik játékrészben pedig ennek köszönhetően, úgy gondolom, jobban játszottunk, többet korcsolyáztunk, jó volt az emberelőnyös és az emberhátrányos játékunk is. A kapusunk teljesítményét kiemelném, hiszen igazán jó formában védett ezen a találkozón. Összességében ez a győzelem igazi csapatmunka volt, a játékosok mindent megtettek a sikerért. Most egy nap pihenő következik, nem lesz mérkőzésünk és innentől a szerdai, Japán elleni mérkőzésre koncentrálunk.”