Vereség az Egyesült Államoktól

2019.03.03. 09:18 |

Japánt 3-2-re verte a Téli Univerdsiadén szereplő magyar válogatott, ezt követően fogadta ma hajnalban az Egyesült Államok csapatát. Az amerikaiak magabiztosan győztek a magyar fiúk ellen.

Nem kezdtünk jól, a 10. másodpercben már vezettek az amerikaiak, akik ezt követően is folytatták agresszív játékukat, kivédekeztünk több emberhátrányt is, de ennek ellenére a harmad derekára már 3 gólos előnyt szerzett az ellenfelünk. Varga és Könczei tetszetős játéka a harmad vége felé esélyt adott a szépítő gólra, de az ellenfél kapusa állta a sarat. A harmad utolsó percében ismét betalált az ellenfél, így 4-0-ás előnnyel mehettek pihenni a szünetre a felek.

A második harmad sokkal egyenlőbb erők küzdelmét hozta, mint az első, noha Varga előtt ezúttal is volt lehetőség, a gól a fonákjában maradt. Az amerikaiak azonban egy távoli lövéssel tovább tudták növelni vezetésüket. A harmadik harmad első két perce két gyors amerikai góllal kezdődött. Hét góllal vezetett az ellenfél, amikor a záró játékrész közepén Turbucz ment el, centerezését pedig Bálint Tamás lőtte a kapuba. A lefújás előtt 13 másodperccel, az amerikai Kinsella is betalált, megszerezve ezzel csapata nyolcadik, önmaga harmadik találatát. A végeredmény Egyesült Államok- Magyarország 8-1.

Gadácsi János: Nehéz volt a mérkőzés, nem kellő intenzitással álltunk bele az első harmadba, másképpen is alakulhatott volna a meccs, ha jobban kezdünk. A második és a harmadik harmad már sokkal jobb volt, kíváncsi vagyok, hogy a stáb hogyan fogja értékelni a videóelemzés után a teljesítményünket. Nagyon intenzív és gyors játékot játszott az ellenfél, engem az óriási sebességük volt, ami leginkább meglepett, ennek volt köszönhető a kialakult eredmény. Van egy napunk pihenni a csehek ellen, össze kell szednünk magunkat és mindent ki kell tenni a pályára, amit csak tudunk.

Bálint Tamás: Nagy élmény volt a mérkőzés a vereség ellenére is. Rosszul kezdtük a mérkőzést, a második harmad második fele volt, mire fel tudtuk venni az iramot. Innentől tudtuk játszani a saját játékunkat, de voltak hibák, amiket kihasznált az ellenfél. Örülök, hogy tudtunk gólt lőni, de az eredménnyel nem vagyok elégedett.

Erőss Zoltán: Az eredmény nem tükrözi a valós különbséget, ennyivel nem voltak jobbak. Ismerem a szintet ahol játszanak, egyik volt csapattársaim is pályára lépett ma. Tudtuk, hogy mit fognak játszani, de nem tudtuk felvenni velük az iramot. El kell felejteni a mai meccset, sokkal fókuszáltabban kell játszani. Volt ma egy jó 20-25 percünk, ezt kell folytatnunk a következő meccsen is.

Március 1.: Magyarország-Japán 3-2
Március 3: Egyesült Államok-Magyarország 8-1
Március 5.: Csehország-Magyarország 06:30
Március 7.: Magyarország-Oroszország 10:00
Március 8.: Szlovákia-Magyarország 03:00
Március 11.: Elődöntők
Március 12.: Döntő és bronzmeccs