Végleges a női A csoportos vb programja

2023.01.24. 17:00 |

A magyar női válogatott a franciák ellen kezdi, a németek ellen zárja a csoportkört az áprilisi világbajnokságon.

Véglegessé vált a női A csoportos világbajnokság menetrendje. A bramptoni viadal április 5-én kezdődik a francia–finn mérkőzéssel, és a nyitó napon bemutatkozik a címvédő kanadai, valamint a legutóbb döntős amerikai csapat is. A magyar válogatott a második napon, április 6-án, csütörtökön kezdi meg szereplését története harmadik elitvébéjén, első ellenfele a feljutó francia csapat lesz. A mieink egy szünnap után, április 8-án a svédekkel, majd április 10-én a finnekkel találkoznak. A csoportkör a németek ellen zárul április 11-én. Az utolsó három mérkőzés helyi idő szerint 11 órakor, magyar idő szerint 17 órakor lesz. A csoport első három helyezettje jut a negyeddöntőbe, az utolsó kettő pedig kiesik.

A másik csoportban Kanada, az Egyesült Államok, Csehország, Svájc és Japán szerepel. A negyeddöntő meccseit április 13-án rendezik. A negyeddöntő vesztesei április 14-én találkoznak az 5-8. helyért, a győztesek április 15-én küzdenek meg az elődöntőben. A helyosztókat április 16-án tartják.

Valamennyi mérkőzést az 5 ezer férőhelyes bramptoni CAA Arenéban rendezik. A jegyértékesítés január 26-án indul.