Utolsó előtti percben lőtt góllal nyert a DAB

2023.11.05. 20:15 |

A dunaújvárosiak nagy csatában gyűrték le a debrecenieket.

A hazai kapuban Tóth kezdett, míg a vendégeknél Hetényi védett. A DAB-nál hiányzott az eltiltott Lorraine, továbbá Belicenka, Bánki, Strenk és Károly sem volt ott a pénteki csapathoz képest, helyettük csak Marosi szerepelt, így 16 mezőnyjátékossal léptek jégre az Acélbikák. Vaszjunyin Artyom ugyanazzal a meccskerettel számolt, mint két nappal korábban. A két csapat közül a hazaiak játszhattak előbb emberelőnyben, Hetényi több bravúrt is bemutatott a DAB-fór alatt. A 14. percben Ahonen arcát eltalálta Molnár botja, amiért a debreceni játékos 2+2 perces büntetést kapott. A dunaújvárosiak nem tudtak élni a dupla emberelőnnyel. A kiegészülés után a DEAC-nak voltak veszélyesebb helyzetei, a dudaszó pillanatában Mihalik András juttatthatta volna vezetéshez az debrecenieket.

A középső harmad elején eljött az első DEAC-fór, ez a létszámfölényes lehetőség sem hozta meg a mérkőzés első gólját. A következő percekben DAB vezetett több veszélyes támadást, ellenben a debrecenieknek voltak veszélyes kontráik, Rétfalvi passzából Molnár lőhette volna meg az első találatot. A mérkőzés közepére kiegyenlítetté vált a játék, de továbbra is a két kapus, Tóth és Hetényi voltak a hősök, egészen a játékrész utolsó előtti percéig: a DAB meglépett kettő az egyre, Sziszak nem passzolt, lőtt, vezetéshez juttatta együttesét (1-0).

A harmadik húsz perc áthúzódó Acélbikák-fórral indult. A hazaiak nem éltek a lehetőséggel, sőt a kiegészülés után Krollis közeli góljával egyenlített a DEAC (1-1). Nem sokra rá öt a négy ellen fordíthattak volna a cívisvárosiak, a hazaiak kibekkelték a hátrányt. Ami nem jött össze a debrecenieknek előnyben, összejött teljes létszámban: nyolc perccel a vége előtt Bucskin elhozta egy palánk melletti csatából a korongot, betört a hazai kapu elé, Tóth hiába védett, a kipattanót Bukor belőtte (1-2). Három minutummal később újra egált mutatott az eredményjelző, amikor bár egy kék vonalas DAB-lövés elakadt az egyik debreceniben, a pakk Szalma elé került, aki egyenlített (2-2). A győztes gól 58:18-nál született: Sziszak megkerülte a DEAC kapuját, majd az üresen álló Dostaleknek passzolt, aki értékesítette a ziccert (3-2). A végén Hetényi lekorcsolyázott, hiába, a Dunaújvárosi Acélbikák 3-2-re győztek.

DAB–DEAC 3-2 (0-0, 1-0, 2-2)