Újra a lányoké a jég

2018.10.05. 08:00 |

Lezárult a jelentkezés az idei World Girls’ Ice Hockey Weekendre. A résztvevőket színes programmal várják szombaton.

Több mint 120-an jelentkeztek a World Girls’ Ice Hockey Weekend idei budapesti rendezvényére.

Az eseményt 2011-ben hívta életre a nemzetközi szövetség (IIHF), és azóta minden évben megrendezik, több ezer résztvevővel Európában és a tengerentúlon. Az alapötlet a finn szövetségtől származik, amely egy ilyen népszerűsítő eseménnyel, egy csajos hétvégével igyekezett megduplázni a játékosaik számát.

A magyar szövetség tavasszal is tart egy női hokis hétvégét, azon a már aktív fiatalokra koncentrálva, míg ősszel az a fő cél, hogy minél több lánnyal megismertessék a sportágat, és kedvet kapjanak a kipróbálásához.

Remélhetőleg szombaton is minél többen beleszeretnek a jégkorongba, erről színes program gondoskodik. A regisztráció 8 órakor kezdődik a Tüskesátornál, majd 9 órától jégen és szárazon is elindulnak a feladatok. A hoki mellett lesznek sorversenyek, arcfestés, fotó sarok és játékos állomások. Ki lehet próbálni az asztali hokit és a korongtorony-építést is. A programokon részt vesznek a magyar válogatott játékosai is, így lehet találkozni többek között Gasparics Fannival, Huszák Alexandrával és Németh Anikóval is.

A délelőtti program után közösen meg lehet nézni a KMH Budapestnek az Olimpija Ljubljana elleni EWHL-meccsét a Tüskecsarnokban.

A program:
• 8 órától regisztráció, beöltözés
• 9 órától játékos vetélkedők, akadályverseny, kispályás hoki
• 13:20-tól KMH-Olimpia Ljubljana női EWHL Szuperkupa mérkőzés a Tüskecsarnokban

Mindenki hozzon magával:
• korcsolyát (ha van)
• fejvédőt
• hokiütőt (ha van)
• kesztyűt
Minden résztvevőnek mezzel kedveskedünk.