Újabb szétlövéses vereség, szombaton dől el a feljutás a női vb-n

2024.04.27. 00:59 |

A magyar női válogatott a meccs nagy részében jól játszott, nagyot küzdött, ám 2-2 után Ausztria szétlövésben győzni tudott. Az A csoportba jutás a franciák ellen dől el.

A női divízió 1/A vb negyedik körében a mieink meccse előtt a franciák biztosan nyertek Dél-Korea ellen, a norvégok pedig harmadszor is szétlövésben győztek. Ez azt jelentette, hogy a magyar csapat feljutása pénteken nem dőlhetett el, a kérdés mindenképp szombatra, a franciák elleni meccsre maradt.

Seregély Míra került be az első sorba Huszák Alexandra és Dabasi Réka mellé, Báhiczki-Tóth Boglárka a harmadik egységben így Metzler Regina és Hayley Williams oldalán támadott.

Lendületesen kezdtek a magyarok, két és fél perc után emberelőnybe kerültek, és 11 másodperc alatt ki is használták: Huszák lövésébe Seregély nyúlt bele jól a kapu előtt. Williams léphetett ki szólóban, de nem tudta már elhúzni a kapus mellett. Aztán bő hat perc után megduplázta a vezetést a válogatott: Németh Bernadett távoli lövéséből nem sokat látott Magdalena Luggin. Ezt követően kellett bemutatni az első komolyabb védéseket Németh Anikónak, de továbbra is a mieink domináltak: Huszákot kicsit kibillentették lövés közben, aztán Pázmándi Zsófia érkezett jól a kapu mögül betett korongra, de nem talált be. Seregély fordulhatott rá közelről, ám ez kijött Lugginról. Jókai-Szilágyi Kinga és Pázmándi vezetett lendületes akciót, közel volt az újabb gól.

A harmad hajrája ugyanakkor az osztrákoké volt: a 19. percben még sikerült felszabadítani, ám utána 25 másodperc alatt egyenlítettek a hazaiak. Előbb a második hullámban érkező Fazokas lőtte be a visszatett korongot nagy erővel, majd az osztrákok letámadták a mieinket, nem sikerült összeszedni a pakkot, amit Artner lőtt be.

A második harmad első perceiben mindkét csapat óvatosabban játszott, aztán viszont az osztrákok voltak aktívabbak, de sikerült kivédekezni a rohamokat. Távoli lövésekkel veszélyeztettek a mieink, Odnoga, majd Baker próbálkozott, aztán Metzler került nagy helyzetbe. Egy támadóharmadban elvesztett korong után Baker csak szabálytalanul tudta megállítani a kiugró osztrákot, a két percet viszont hősies védekezéssel, nagy védésekkel és blokkokkal sikerült kihúzni. Újra a mieink próbálkoztak többször, Odnoga cselezte be magát, és éles szögből tesztelte a kapust, aztán viszont némileg szigorúan a csapatkapitányt állították ki. Ezt az emberhátrányt is nagy melóval kibekkelték a mieink. Már öt az ötben ment a játék, amikor az osztrákok veszélyes lövéseit Némethnek kellett hárítani.

A harmad utolsó öt perce remek iramú játékot és több magyar lehetőséget hozott, Seregélynek, Huszáknak és Metzlernek is volt helyzete, de Luggin rendre odaért.

A harmadik felvonást is a magyarok kezdték aktívabban, Seregély lehetősége volt az első helyzet, aztán Metzler indult meg, próbálta kicselezni a kapust, ám nem járt sikerrel. Huszák veszélyeztetett, ez is közel volt a harmadik találathoz. Aztán egy elhagyott korongra az osztrákok csaptak le, Németh hatalmas bravúrral védett. A 47. percben a mieink kerültek emberelőnybe, Seregély, aztán Baker és Kreisz lőtt, ám nem tudták bejuttatni a korongot. Báhiczki-Tóth léphetett ki egyedül, ám ő sem tudta becsapni a kapust. Kreisz ért bele jól egy lövésbe, majd Huszák és Dabasi okozott zavart Luggin kapuja előtt, de nem változott az állás, nem sikerült bekotorni a korongot. Az 56. percben Baker kapott két percet, szerencsére a védekezés ismét kifogástalanul működött. Kiegészülés után akadtak még magyar lehetőségek, eredmény nélkül.

A ráadásban Huszáknak voltak helyzetei, aztán az osztrákok a felső vasat lőttek. A büntetőket a mieink kezdték, és Metzler be is lőtte az elsőt, majd a hazaiak a második körben egyenlítettek. A következő kísérletek kimaradtak, az ötödik párban Dabasi sem talált be, ellenben Meixner igen, így az osztrákok ünnepelhettek.

Ezzel biztossá vált, hogy a magyar csapat akkor juthat fel az elitbe, ha rendes játékidőben legyőzi a franciákat szombat délután.

Pat Cortina szövetségi kapitány: "Sajnálom, hogy nem tudtunk szerezni még egy gólt. Jól kezdtünk, nagyot harcoltunk és igazából 55 percig jobban játszottunk, de öt percre eltértünk a tervtől, és ez elég volt az osztrákoknak, hogy visszajöjjenek. Ezzel együtt jár az elismerés a csapatnak, mert nehéz lehet feldolgozni, hogy a szünet előtt két gólt is kapsz, de ők mentálisan erősek maradtak, folytatták a játékot a megbeszéltek szerint. Sok helyzetet alakítottak ki, amikor kellett, akkor jól védekeztek, főleg emberhátrányban. A szétlövés már mindig lutri. Tudtuk, hogy számunkra a franciák elleni lesz a döntő fontosságú meccs, vagyis semmi sem változott. Most az a legfontosabb, hogy arra a találkozóra felkészüljünk, regenerálódjunk. A francia erős csapat, jó a letámadásban. Ismerjük egymás jól, az fog dönteni, hogy melyik válogatott tud mentálisan erősebb maradni, és fókuszálni a feladatra."

vb-programja:

Április 21., 15.00 Dél-Korea–Magyarország 0-2
Április 22., 12.30 Magyarország–Hollandia 2-0
Április 24., 12.30 Magyarország–Norvégia 1-2 b.u.
Április 26., 20.25 Ausztria–Magyarország 3-2 b.u.
Április 27., 16.00 Magyarország–Franciaország

Kapusok: Németh Anikó (Björklöven, svéd), Révész Zsuzsa (MAC Budapest)

Hátvédek: Baker Taylor (New York, amerikai), Gengeliczky Dorottya (Trine University, amerikai), Kiss-Simon Franciska (HKB), Márton Adél (OHA, kanadai), Mayer Fruzsina (HKB), Németh Bernadett (MAC Budapest), Odnoga Lotti (SDE, svéd)

Csatárok: Báhiczki-Tóth Boglárka (HKB), Dabasi Réka (HKB), Fehér Nikolett (HKB), Gondos Tamara (MAC Budapest), Horváth Imola (MAC Budapest), Huszák Alexandra (MAC Budapest), Jókai-Szilágyi Kinga (Skelleftea, svéd), Kreisz Emma (University of Minnesota, amerikai), Metzler Regina (OHA, kanadai), Mozolai Berta (Stanstead College, kanadai), Pázmándi Zsófia (Plattsburgh, amerikai), Seregély Míra (University of Maine, amerikai), Williams Hayley (HKB)

Pat Cortina szövetségi kapitány, Delaney Collins másodedző, Kis András másodedző, Fodor Zoltán másodedző, Budai Krisztián kapusedző, Gallyas Gabriella erőnléti edző, Dénes Veronika rehabilitációs edző, Falvi Zsófia masszőr, Jasó Judit csapatvezető, Tornyi Gábor felszerelés-menedzser, Speier Kálmán felszerelés-menedzser, dr. Kolbenheyer Zsuzsanna szakági vezető, dr. Módy Tóbiás csapatorvos, Kaposi Dávid média