U20: magabiztosan győzött az EHC Biel

2016.08.26. 17:54 |

Juniorjainknak nem sikerült áttörni a svájci együttes védelmét, a viszonylag vontatott találkozón ellenfelünk akarata érvényesült.

A junior torna harmadik meccsén a keretünk harmadik kapusa is szerephez jutott, Nagy Péter kapott lehetőséget az EHC Biel ellen. Az első harmad álmos játékot hozott, a két kapura összesen tizenhat lövés érkezett. Nálunk kihasználatlanul maradt egy kettős előny, a másik oldalon pedig két szimpla fölény, így gól nélküli döntetlennel fordultunk a második harmadra.

A meccs feléhez érve született meg az első gól, legnagyobb sajnálatunkra viszont épp a mi kapunkban kötött ki a korong. Fél perccel később emberelőnyhöz jutottunk, de jól működött a Biel speciális egysége, ahogy nem sokkal később az előnyös sora is, így Szabad Kevin kiállítása révén máris duplázta az előnyt. A folytatásban egy szépen kipasszolt akció végén Nussbaumernek már csak az üres kapuba kellett lőni a korongot.

A háromgólos hátrányt annak ellenére sem tudta ledolgozni juniorválogatottunk, hogy láthatóan teljes erőbedobással igyekezett átjutni a svájci védelmen. Ezzel szemben Krakauskasnak sikerült tovább növelni csapata előnyét, majd mi voltunk emberelőnyben, amikor ismét megmutatkozott a két csapat közötti sebességbeli különbség. Kohler állította be az 5-0s végeredményt.

2016. augusztus 24., szerda
19:15 Norvégia – MAGYARORSZÁG 6-2 (1-1, 5-0, 0-1)

2016. augusztus 25., csütörtök
15:30 MAGYARORSZÁG – HS Riga 2-3 (1-0, 1-1, 0-1, 0-0, 0-1)

2016. augusztus 26., péntek
15:30 MAGYARORSZÁG – EHC Biel 0-5 (0-0, 0-3, 0-2)

2016. augusztus 27., szombat
15:30 MAGYARORSZÁG – Ausztria

2016. augusztus 28., vasárnap
14:30 MAGYARORSZÁG – FBK

A KERET

Kapusok (3): NAGY Péter (Debreceni HK), BORS Gergely (Fehérvár AV19), DOBOS Kristóf (MAC Budapest)

Hátvédek (10): BUKOR Rajmund, OROSZI Álmos (Vasas SC), ERDÉLY Botond, IMRE Patrik, SZABÓ Dávid, TAKÁCS Bence, VAS Márk Dániel (Fehérvár AV19), FEJES Nándor, TÓTH Gergely (MAC Budapest), VILLÁS Bálint (Ogden Mustangs, WSHL)

Csatárok (15): JANCSÓ Dávid Zsolt, MOLNÁR Dávid (Debreceni HK), ERDEI Zoltán, GYURGYEV Miklós, KISS Patrik, NAGY Ákos, TÓTH Renátó, VIZI Dániel (Fehérvári AV19), NAGY Zoltán (KeuPA, FIN), KREISZ Brúnó, MAJOROSS Barnabás, SZIGETI Ákos (MAC Budapest), SÁGI Martin (DVTK Jegesmedvék), HORVÁTH Bálint (Rögle, SWE), SZABAD Kevin (Vienna Capitals, AUT)