U20: fordulatos meccsen győzött Ausztria

2016.08.27. 19:08 |

Fordítani tudtak juniorjaink a második harmadban, de végül visszavette a kezdeményezést Ausztria és másodjára már megtartotta a vezetést.

Juniorválogatottunk negyedik meccsén ismét Bors Gergely kapott lehetőséget a magyar kapuban. A harmadik percben Sági Martint kapus akadályozásért látták szabálytalannak, az emberelőnyt pedig szépen kijátszotta Ausztria, egy kipasszolt helyzet végén Kernberger lőtte a korongot a kapuba az üresen maradt oldalon.

A második harmad első öt percében emberhátrányban játszottunk, de jól működött speciális egységünk, sőt, a meccs feléhez közeledve Bors Gergely még egy büntetőlövést is hárított, hogy változatlan maradjon az eredmény. A 33. percben Nissner duplázta csapata előnyét létszámfölényben, de ez nem szegte csapatunk lendületét. Négy perccel később Sági Martin korongja Szigeti Ákost találta meg a kapu előterében, aki a hátvéd mellől a kapuba lőtt. Egy perc sem telt el, amikor emberfórban folytathattuk a nyomásgyakorlást, Szigeti kipattanóját Horváth Bálint lőtte be. Az egyenlítést mindössze fél perccel követte a fordítás is, Szabad Kevin passzolt Horváth Bálinthoz a kékre, aki fonákkal tette Kiss Patrik elé a korongot, 3-2.

Az utolsó húsz percben fordult a kocka, Habering ugrott ki a jobb szélen és végül egyedül gyötörte át a korongot a védelmünkön és be a kapuba. A 48. percben egyik osztrák védő lőhetett takarásból, ezzel ismét Ausztria vezetett. Az előnyt Matzka növelte az 50. percben egy távoli lövéssel és ezzel be is állította a végeredményt, másodjára már nem sikerült egyenlítenünk.