U20: „ez része a folyamatnak”

2016.08.26. 21:12 |

Az U20 Super Challenge harmadik napján juniorválogatottunk 5-0-s vereséget szenvedett az EHC Biel együttesétől. A találkozót követően ismét hosszasan értékelt honlapunknak a szövetségi kapitány.

Rich Chernomaz, szövetségi kapitány: „Kicsit úgy tűnt, mintha néhány játékosunk megelégedett volna a tegnapi jó teljesítménnyel és ma inkább szabadnapot vett volna ki. Az ellenfelünk többet dolgozott nálunk és jobban küzdött a győzelemért. Három meccs után négy szerzett góllal állunk, ezt azt mutatja, hogy egyelőre van még egy kis gondunk a gólszerzéssel ezen a szinten, de ez tulajdonképpen természetes. Ha magasabban jegyzett csapatokkal találkozol, akkor jobb kapusteljesítménnyel szembesülsz, több a blokkolt lövés is, ma például nagyjából huszonkét olyan helyzetet számoltunk, ahol a lövésünk nem jutott el a kapuig. Az első és az ötödik gól pár egyéni hibából született, de számítottunk rá, hogy követünk majd el hibákat a magasabb kaliberű csapatok ellen.

Rögtön az első meccsünkön megmutatkozott, milyen egy mentális rövidzárlat, amikor könnyen gólt lehetett nekünk szerezni, majd Riga ellen azt is bemutattuk, milyen, ha három harmadon át a legjobbunkat nyújtjuk, végül a mai meccs második harmadában újra odalett a meccs, mert nem koncentráltunk eléggé. Ez része a folyamatnak, amikor értelmet nyer mindenki számára, miért kell mindent beleadni minden egyes cserében. Az edzői stábbal egyetértettünk abban is, hogy itt megmutatkozik, ki az, aki a klubjában is eszerint dolgozik és ki az, aki nem. Utóbbinak változtatnia kell ezen.

A holnapi ellenfelünk Ausztria lesz, aki ugyan kikapott a torna – valószínűleg – legerősebb csapatától, a Färjestadtól, de az erősorrendben éppen utána következik. Nem lesz könnyű meccs, de ha tartjuk magunkat a játékrendszerhez és nem hibázunk túl sokat, a gólhelyzetekben pedig kapura tesszük a korongot, akkor jó meccset játszhatunk velük.”

Az EHC Biel elleni összeállítás:

#1 Nagy P. (#29 Dobos)

#22 Imre, #27 Erdély
#12 Szabó, #3 Oroszi
#6 Vas, #24 Bukor
#4 Villás

#15 Gyurgyev, #21 Horváth, #9 Vizi.
#5 Sági, #11 Tóth R., #23 Erdei
#14 Szabad, #26 Molnár, #25 Szigeti
#10 Jancsó, #13 Majoross, #8 Nagy Z.
#18 Kiss

U20 Super Challenge magyar érdekeltségű mérkőzései
Karlstad, Svédország

2016. augusztus 24., szerda