U20:a második harmad győzelmet ért Norvégiának

2016.08.24. 22:20 |

A meccs két harmadában egyenlő ellenfele volt Norvégiának juniorválogatottunk, a középsőben viszont öt gólt szerzett ellenfelünk és megszerezte a győzelmet.

Dobos Kristóf kezdett a magyar kapuban, a másik oldalon Lillegrend nehezítette támadóink munkáját. Az első harmad minden mutatója teljesen kiegyenlített játékot mutat. A gólszerzést Imre Patrik kezdte meg Tóth Renátó átadásából, de Ellingsen hét másodpercen belül egyenlíteni tudott. 8-8 kapura lövésből 1-1 gól született tehát az első játékrészben, mindkét fél 2-2 kisbüntetést kapott, egyikből sem született gól.

Norvégia második büntetésének javarésze átcsúszott a második harmadra, de itt sem tudtuk gólra váltani azt. Nem úgy ellenfelünk, aki a 25. percben szerzett vezetést létszámfölényben, majd nem sokkal később még egy góllal növelte előnyét. A negyedik norvég találat egy kivédekezett hátrányt követően született, majd mikor az egyenlítő gólt szerző Ellingsen ült ki a büntetőpadra, akkor is el tudta csenni a korongot csapata és máris négygólosra alakította a különbséget. Az épp említett Ellingsen végül a szünet előtt nem sokkal duplázott, így 6-1-es norvég vezetéssel mentek pihenőre a felek.

A harmadik harmadra kapust cseréltünk, Bors Gergely váltotta Dobos Kristófot és gyorsan kiderült, ennek a magyar csapatnak esze ágában sincs itt elengedni a meccset. A 47. perc elején Kiss Patrik váltott gólra egy emberelőnyt, Tóth Gergely és Szigeti Ákos készített elő neki. A folytatásban hiába lőttünk többet kapura ellenfelünknél, a harmad második fele inkább szólt kakaskodásról, mint gólokról. Maradt a 6-2-es végeredmény, holnap pedig várhatóan ennél is keményebb csata vár ránk a nagyobb és erősebb játékosokat felsorakoztató HS Riga ellen.