U20: osztrák siker az első mérkőzésen

2020.11.05. 19:40 |

A magyar juniorválogatott 4-2-es vereséget szenvedett Ausztriában, a kétcsapatos St. Pölten Cup első játéknapján. Lövei Dávid két góljával megnyertük a harmadik harmadot.

Juniorválogatottunk csütörtökön reggel kapta a megerősítést, biztonságos körülmények között megrendezhető a St. Pöltenbe kiírt két mérkőzés, így a győri megálló után útnak indultak a fiúk és épségben meg is érkeztek Ausztriába.

A késő délutáni találkozón a bécsi terrortámadás áldozatainak emlékére a hazaiakhoz hasonlóan gyászszimbólummal játszottak a fiúk, a sisakon látható szalaggal.

Igen erős kerettel álltak ki az A-csoportos világbajnokságra készülő osztrákok. A Minnesota által szerződtetett, Zürichben edződő Marco Rossi mellett (aki egyébként igazolta, hogy remek játékos, végig nagyon jól játszott a találkozón) érdemes volt figyelni a Boston Bruins védőjére, Luis Lindnerre vagy éppen a Svédországban légióskodó Marco Kasperre és Senna Peetersre – ők is főszereplők voltak a meccsen. Többen játszottak egyébként a februári, gjoviki U19-es osztrák-magyaron is, ott a mieink 4-1-re győztek.

A magyar válogatottban Monostori Tamás védett ezen a mérkőzésen és bár négy gólt kapott, akadtak szép pillanatai. A hazaiak elég peches gólokkal (mármint számunkra azok) jutottak megnyugtató előnyhöz a második harmad végére – Rossié mondjuk szép kontra végén született –, Peeters a gólja előtt agresszíven palánkra lökte Ortenszky Tamást, Wimmer lövése után pedig Farkas Botond korcsolyáján változtatott irányt a korong.

Fotók: Andreas Robanser/Puckfans.at

A 0-4 tehát nem feltétlenül volt reális, és ennek meg is kellett látszódnia az eredményen. A záró harmadban Lövei Dávid két szép góljával szépítettünk, és várhatjuk a második meccset, amely pénteken, 13 órakor kezdődik.