U20: Győzelemmel zártuk a Négy Nemzet Tornát

2018.11.10. 17:38 |
Nem volt túl sok idejük a szlovénok elleni túlóra után Vas Márton tanítványainak a pihenésre. Kevesebb mint 24 órával a tegnapi mérkőzés után újra jégre léptek, ezúttal Franciaország csapata ellen kellet bizonyítaniuk a magyaroknak.

A vezetőedző némileg változtatott a sorokon, illetve kapusposzton is, Szeles Martin kapott lehetőséget a kapuvasak között.

A szlovénok elleni mérkőzés után Vas Márton arra kérte a csapatot, hogy próbáljanak élesebben-kreatívabban játszani, és úgy tűnik,a szavai célba értek. Nem kellett ugyanis sokat várni az első magyar gólra.  Az első harmad 6. percében Madácsi Benedeknek sikerült kihasználni egy emberelőnyt és vezetéshez juttatni a mieinket. A második magyar gól sem váratott magára sokáig, az első harmad 15. percében egy szép egyéni akció után Mihály Ákos lőtte a korongot a francia kapus lábai között a kapuba.

A második játékrészben is magához ragadta a kezdeményezést a magyar csapat, ennek meg is lett az eredménye, ugyanis csak három percnek kellet eltelnie,és egy szép akció után Horváth Bálint váltotta gólra Vértes Nátán remek átadását, és jutatta már háromgólos előnybe a csapatot.
A franciák első góljára a mérkőzés 30. percéig kellet várni, ekkor egy emberelőnyt kihasználva a védő Charles Schmitt talált a magyar kapuba.  A harmad további részében kiegyenlített játék folyt, mindkét csapatnak akadtak lehetőségei, de gólt nem sikerült szerezni belőlük.

A harmadik harmad sajnos a franciáknak sikerült jobban. Charles Schmitt egy szerencsésen megpattanó lövéssel megszerezte saját maga és egyben csapata második gólját is, 3:2-re módosult a mérkőzés állása. A gól után a franciák aktívak maradtak, sok helyzetet dolgoztak ki, és a mérkőzés 53. percében Olive Louis révén sikerült egyenlíteniük.

A rendes játékidőben nem született több gól, így a szlovénok elleni meccshez hasonlóan újabb hosszabítás következett.  A 3-3 elleni játék szerencsére nem tartott túl sokáig, ugyanis az extra játékrész 2. percében egy egyéni akció után Horváth Bálint megszerezte a győztes gólt. Így a magyar válogatott 4:3-ra verte a franciákat és győzelemmel zárták az U20-as Négy Nemzet Tornát.

Vas Márton: Nagyon jól játszottunk a mérkőzés elején. Sajnos viszont ahelyett, hogy gyilkos ösztönnel tartottuk volna a saját játékunkat, hagytuk magunkat kizökkenteni és engedtük, hogy az ellenfél visszajöjjön a meccsbe. Ennek ellenére sok mindent tanultuk ezen a tornán. Bebizonyosodott, hogy a srácoknak nagyszerű a munkamorálja, végig dolgozták a hetet. Amin csiszolnunk kell még, azok főleg taktikai elemek a játékunkban. Illetve még jobban kell majd arra figyelnünk, hogy folyamatosan tartsuk magunkat az előre megbeszéltekhez és ne hagyjuk magunkat kizökkenteni, és feleslegesen szoros meccseket játszani.