U20-as bajnokság: a MAC Budapest és az UTE jutott az elődöntőbe

2018.03.03. 07:00 |
A középszakasz után kétmeccses rájátszásban dőlt el, melyik két csapat jut be az U20-as bajnokság elődöntőjébe, ahol az Ifj. Ocskay Gábor JA és a Vasas várta ellenfelét.

KMH–MAC Budapest 2-3

MAC Budapest–KMH 4-0

Az első mérkőzésen a KMH alaposan megszorította a MAC-ot, amely bár az első harmadban vezetést szerzett, a másodikban hátrányba került. A szünet után azonban viszonylag gyorsan fordított, s végül 3-2-re meg is nyerte a meccset.

A MAC hazai jégen már kétséget sem hagyott afelől, melyik csapat jut a négy közé: az utolsó harmad előtt már 3-0-ra vezetett, a vége 4-0 lett.

DHK–UTE 1-4

UTE–DHK 3-2

Az alapszakaszban a DHK még hat ponttal a negyedik helyen végzett az UTE előtt, a középszakaszt azonban a lilák nyerték. Így először ők utaztak Debrecenbe, ahonnan sima 4-1-es győzelemmel tértek haza.

A DHK így nehéz helyzetbe került a visszavágóra, amelyen az első harmad után az UTE 2-1-re vezetett. A második harmadban a debreceniek egyenlítettek, de a 35. percben ismét a lilák találtak be, beállítva a 3-2-es végeredményt.

Az elődöntőben az alapszakasz-győztes Ifj. Ocskay Gábor JA az UTE-val, a Vasas a MAC Budapesttel mérkőzik meg a döntőbe jutásért. A kedden kezdődő párharc két nyert meccsig tart.

A program és a korábbi eredmények ITT találhatók.