U19: vereség a szlovák U18-as válogatottól

2021.03.31. 16:01 |

Horváth András csapata 2-1-re még vezetett a szlovákok ellen, de a harmadik harmadban gólokká érett a vendégek fölénye.

A szlovák ifik kerültek először előnybe a szerdai meccsen, elég hamar, de jól kivédekezték a mieink ezt a két percet, Monostori Tamás kezdett egyébként a magyar csapat kapujában. A harmad felénél mi támadhattunk 5 a 4-ben, elcserélték magukat a szlovákok, és négy lövést is megeresztettünk ez idő alatt, megvolt tehát az igyekezet.

A 13. percben Simon Groch lőtt kapuvasat, majd nem sokkal később Molnár Bálint akaszkodott össze Maxim Strbákkal, a kettős büntetés lejárta után pár másodperccel lőttek gólt a szlovákok, Alex Ciernik révén. Gyorsan egyenlítettünk aztán, a friss U19-es keretben debütáló Horváth Kristóf volt eredményes – ezzel mintegy alátámasztotta a meccs előtt adott interjúban elhangzottakat: igyekszik bizonyítani, ahogyan persze mindenki más is a csapatban.

Dörgő szlovák kapuvas vezette fel a harmad utolsó két percét, de a buli után megiramodott a bal szélen Ádám Zsolt, és a lövése után a korong becsúszott a kapuba, 2-1! A gól után aztán szinte azonnal a kapunkhoz szegeztek minket a szlovákok, a tűzijáték végén Tim Danielcák lőtt kapuba, 2-2.

A második harmadban talán a szlovákok mentek egy kicsit gyorsabban, akadtak is helyzetek, a második emberelőnyük során Monostori Tamásnak kellett nagy bravúrral a korongra tenyerelni, lett is bunyó a végén, Tornyai Mátyás volt a főszereplője.

Ratislav Elias kapus védett aztán parádésat Molnár Bálint lövése után egy reflexmozdulat révén, a harmad vége előtt 5 perccel, éledeztünk, elkaptuk a tempót. Ezért volt fájó, hogy egy kontra végén előnybe került a szlovák csapat, lényegében Csiszer Ádámról került a korong a kapuba.

A harmad végén ismét emberhátránya kerültünk, de Monostori megmentette a csapatot az újabb góltól. Kíváncsian vártuk a folytatást, de elég gyorsan tudatosította a szlovák csapat, hogy hatékonyan és ekkor már jóval lelkesebben támad.

Hat gólt kaptunk ebben a harmadban (az utolsót egy másodperccel a vége előtt), elöl viszont egy-egy pontatlan passz megakadályozta az igazán nagy ziccerek kialakulását. Fejben és fizikálisan is több kellett volna ebben a húsz percben.

Csütörtökön ismét találkozik a két csapat, lehet javítani.