U19: magabiztos győzelem Lengyelországban!

2021.04.08. 19:07 |

Horváth András csapata Tychyben simán legyőzte a lengyeleket, így a korosztályváltás óta első nemzetközi sikerét aratta.

Születésnapját ünnepelte csütörtökön U19-es válogatottunk szövetségi kapitánya, a csapat igyekezett jó játékkal köszönteni a mestert a Tychyben rendezett felkészülési meccsen. Persze, nemcsak ebből az apropóból hajtottak a srácok, hanem azért is, mert nagy a verseny a vb-csapatba kerülésért, márpedig meccskörülmények között lehet a legjobb benyomást tenni a szakmai stábra.

Remete Gergő kezdett a magyar kapuban, s 15 másodperc elég volt ahhoz, hogy megszülessen az első kiállítás, Jakabfy Sámuelnek kellett leülnie két percre. Szépen kivédekeztük a szituációt. Galajda Zsombornak akadt a 4. percben ígéretes próbálkozása, és sokáig sikerült is a lengyel harmadban maradni, egy Csollák Márkó- és egy Tóth Tamás-lökettel teszteltük tovább a hazaiak védelmét.

Ezért volt fájó, hogy a 7. percben egy kontra után megszerezte a vezetést a lengyel válogatott Sebastian Wicher találatával. A harmad derekán Schlekmann Márk maradt tisztán, de résen volt a kapus, nem úgy fél perccel később, amikor amolyan futballgóllal egyenlítettünk: Hadobás Zétény lőtt kapura, Antal Norbert ütőjéről középre került a korong, Barna Dávid pedig szinte belebotlott, persze jókor kell lenni jó helyen, 1-1!

Egy perccel később fordítottunk egy villámgyors akció révén, Csollák Márkó tette középre a korongot, érkezett Tóth Tamás, 2-1! Ambrus Csongor előtt is akadt egy ziccer, veszélyesebbek voltunk az első harmadban, nem kérdés.

Fotók: Michał Chwieduk

A második harmad is magyar kiállítással indult, Schlekmann Márkot küldték ki a 2. percben, de Ádám Zsolt megindulása után után jött a hazai kiállítás is, fél percig 4 a 4-ben mentek a csapatok. Jobban játszott a magyar csapat ebben a szakaszban is, a 6. percben az egyik játékvezetőt kellett ápolni, miután eltalálta a korong.

Egy pazar Csiszer Ádám-góllal növete az előnyét a magyar válogatott a harmad közepén, majd 6 és fél perccel a szakasz vége előtt ígéretesen támadott emberelőnyben, Mihalik András volt veszélyes, ahogyan Schlekmann Márk is, végül Ádám Zsoltról került egy kapu előtti kavarodás után a korong a helyére.  A harmad utolsó másodperceiben Remete Gerőnek kellett figyelnie, megtette, így nyugodtan vonulhatott a csapat pihenőre.

Gyorsan növeltük az előnyt a harmadik negyedben, mert bár az első percekben Remete Gergőnek volt dolga, az 5. percben Csiszer Ádám passza után Fekete Alex értékesítette a helyzetet, 5-1!

A folytatásban is aktívabb volt a magyar válogatott, két perccel a vége előtt Fekete Alex középen a lövése előtt egy csellel elhúzta maga elől a védőt és a kapuba lőtt. Az utolsó percben pedig Mihalik András volt roppant önzetlen középre tette Schlekmann Márknak, aki nem hibázott, 7-1-re nyertük az első meccset a lengyelek ellen.