U19: elkezdődött a juniorválogatott épülése

2024.02.13. 19:53 |

Két mérkőzést játszott Lengyelországban a 2005-ös születésű játékosokból álló válogatott a februári nemzetközi szünetben. Ladányi Balázs foglalta össze a rövid túra történéseit.

Elkezdődött az új juniorválogatott építése, hiszen a decemberi világbajnokságot követő első nemzetközi szünetben már a következő vb szellemében válogatott a legidősebb utánpótlás korosztály szakmai stábja.

„A korosztályváltás az áprilisi U18-as világbajnokság után következik majd be igazán, amikor az idei 2005-ös születésű játékosok mellé feljönnek a juniorválogatotthoz a 2006-os korosztály tagjai is – akik közül egyébként voltak velünk a decemberi vb-n is. Ott a 2004-esek tették le a lantot, rájuk már nem számíthatunk az utánpótlás-válogatottban” – mondta Ladányi Balázs, az U19-es válogatott vezetőedzője. – Tudtuk előre, hogy a mostani túrán a 2005-ös korosztályból válogathatunk, de ez nem baj, sőt. Azokat is meg tudtuk nézni, akik eddig nem voltak a válogatott közelében, vagy jártak már itt, de lecsúsztak a lehetőségről, ahogyan feltűntek új arcok is. Meg tudtuk nézni, hogy a jövőben mennyire széles bázissal kalkulálhatunk ebből az évjáratból. Voltak hiányzóink, így például Nemes Marci, aki a felnőttválogatottba kapott meghívót, és ismét nagyon jól helyt állt. De Amerikából sem hoztunk haza játékosokat, tudjuk, mit tudnak, ezért a két meccsért nem éreztük fontosnak, hogy velünk legyenek, és kiszakítsuk őket a klubjaikból, ahol fontos feladataik vannak.”

A magyar keret két hazai edzés után indult a lengyelországi Nowy Targba, ahol két meccset játszott a lengyel U20-as válogatottal.

„Az elég beszédes, hogy a lövések számában jóval jobban teljesítettünk az ellenfelünknél, túlnyomórészt domináltunk, 40 felett lőttünk kapura, ők 30 alatt. A kialakított helyzetek számában még nagyobb volt a különbség, nekünk közel 30 helyzetünk volt, nekik 15 alatt. Ami nagy kérdés, hogy miért nem tudunk élni ezekkel a lehetőségekkel. Fejlődni kell a lövések minőségében és a kapu előtti párharcok megnyerésében, mert ezek az alapjai a gólszerzésnek, legyen az ember a válogatottban vagy a klubjában. A második meccs jobban tetszett, sikerült kihasználnunk az elején a lehetőségeinket, 3-0-ra is vezettünk már, ezután viszont kiütközött, hogy nem sokat tudunk készülni a speciális játékokra. Kaptunk két gólt hátrányban, aztán még egyet, hirtelen iksz lett, kaparnunk kellett, hogy érvényesítsük az eredményjelzőn is a fölényünket. Végül pár perccel a vége előtt sikerült gólt szerezni, így jó szájízzel utazhattunk haza” – fogalmazott Ladányi Balázs.

A vezetőedző elmondta, hogy a nyár elejére tervez majd a stáb egy skill campet, ezzel is megtörve a „jégmentes” időszakot, aztán pedig a szokásos menetrend következik, elsőként az augusztusi, karlstadi tornával.

Ladányi Balázs számára ugyanakkor nem ért véget a válogatott szezon, hiszen a felnőttválogatott stábtagjaként Don MacAdam szövetségi kapitányt segíti az áprilisi világbajnokság előtt (és alatt), jórészt a játékosok kiválasztásában.

A magyar válogatott eredménye Nowy Targban:

Magyarország U19–Lengyelország U20 2-3 (1-1, 1-1, 0-0, 0-1)
A magyar gólokat Szőllősi Csaba és Szabó Rácz Maxim szerezték.

Magyarország U19–Lengyelország U20 4-3 (2-0, 1-0, 1-3)
A magyar gólokat Németh Zalán, Szűcs Tamás, Makai Miklós és Szőllősi Csaba szerezték.

A magyar válogatott lengyelországi kerete:

Kapusok: Kiss Dániel (BJA), Orbán Gergő (FEHA19), Váradi András (ÚJA)

Hátvédek: Domán Péter (DEAC), Hajas Bálint (Flemingsbergs IK), Haranghy Bence (FTC), Jurkovics Bence (BJA), Kulcsár Gergely (Vasas), Léhi Kristóf (Dunaújváros), Nádasi Levente (Sollentuna), Orosz Dominik (DVTK JJSA), Rácz Levente (BJA), Rósa Levente (ÚJA), Szabóki Zénó (DVTJK JJSA)

Csatárok: Csicsmann Balázs (ÚJA), Hornyák Tamás (Härryda HC), Kiss Péter (BJA), Makai Miklós (DVTK), Mészáros Levente (DVTK JJSA), Mihalik Gergő (DEAC), Németh Zalán (FEHA19), Pásztor József (DVTK JJSA), Polónyi Kristóf (ÚJA), Révész Levente (DEAC), Sári Krisztián (BJA), Szabó Rácz Maxim (UTE), Szemerei Péter (Vasas), Szemmelroth Gergő (Brno), Szilassy Levente (ÚJA), Szűcs Tamás (Vasas), Szőllősi Csaba (FEHA)

A stáb:

Ladányi Balázs szövetségi edző, Arany Máté másodedző, Revák Zoltán másodedző, Hajek Márk kapusedző, Dubóczki Dóra fizioterapueta, Balázsi László felszerelés-menedzser, Nagy Ákos csapatvezető