U18/U17: jöhet a szlovén túra!

2022.02.09. 19:48 |

A világbajnokságra készülő ifiválogatottunk az U17-es nemzeti csapat keretével gyakorolt közösen a héten. A szűkített keret csütörtökön utazik Mariborba, hogy két edzőmeccset játsszon, a házigazda és a francia válogatott ellen.

Két napig dolgozott együtt az U17-es és az U18-as keret a Tüskecsarnokban. A délutáni edzéseken vegyesen, egymás ellen gyakoroltak a játékosok: kedden kisterületes játékok mentén folyt a munka, szerdán 5 az 5 ellen, illetve 3 a 3 elleni játékban. Szerdán aztán mérkőzést is játszott a két csapat, amelyet 3-1-re nyert meg az idősebbik korosztály.

A szakmai stáb a meccs után jelölte ki azt a 21 játékost, akik elutazhatnak Mariborba.

Svasznek Bence, az U18-as válogatott szövetségi kapitánya:

„A COVID-helyzetre való tekintettel és a bizonytalan utazási körülmények miatt nem akartuk hazahozni a külföldön játszó játékosainkat a februári összetartásra. Már csak azért sem, mert ők most a csapatban elfoglalt helyükért küzdenek, a rájátszás előtt állnak, nekik ott kell most bizonyítani. Egy játékos kivételével tehát csak az idehaza játszó fiatalok kaptak most szerepet. 3-3 sort hívtunk be az U17-es és U18-as csapatból, ebből a hat sorból állítottunk össze egy keretet, azzal a céllal, hogy két és fél hónappal a világbajnokság előtt megadjuk a lehetőséget a fejünkben lévő bő keretnek a fejlődésre. Ez már nem a kísérletezés időszaka, sokkal inkább a fejlődésé. Természetesen folyamatosan keressük a tehetségeket, és olyan játékosokat, akiknek olyan a formája, hogy képesek ezen a szinten játszani. A franciák egy csoporttal feljebb játszanak, a szlovéneket pedig jól ismerjük a közelmúltból, kiegyenlített, szoros meccsekre számítok, ahol az eredmény abszolút másodlagos lesz, a lényeg a játékosok mutatott teljesítményén lesz.”

A keretbe végül három hátvéd és öt támadó került be az U17-es válogatottból, többen eleve a „nagyokkal” készülnek.

Szaller Márk, az U17-es válogatott másodedzője foglalta össze a fiatalabb korosztály szemszögéből az elmúlt napokat:

„Azért rendeztük meg az U17-es korosztálynak ezt a kétnapos edzőtábort, hogy akik képesek kiharcolni a helyüket, azok csatlakozzanak az U18-as kerethez a szlovéniai túrára. Négy sort kerestünk, a most rendelkezésre álló két keretből. Napi két edzésünk volt, a gyerekek terhelésből jöttek. Mindig jó találkozni a válogatottban, látni azt, hogy miben és mennyiben fejlődtek a játékosok az előző összetartáshoz képest. A keretszűkítést megnehezítette a COVID-helyzet, de alkalmazkodunk a körülményekhez. Az U17-es keretből végül 8 játékos, 3 hátvéd és 5 csatár utazik most Szlovéniába. Ennek a korosztálynak egyébként nem nagyon volt még nemzetközi mérkőzése a vírushelyzet miatt, de a decemberi összetartáson már találkoztak olyan ellenfelekkel, akik – saját bevallásuk szerint is – karrierjük legkeményebb meccsére késztették őket. A mostani, franciák elleni meccsen sem lesz ez másképp, ez egy nagy fejlődési lehetőség a fiataloknak, és akik most ott lesznek a csapatban, még inkább fel tudják hívni a figyelmet az U18-as csapat vezetőedzője előtt. Elégedett vagyok egyébként a két nappal, nívós ellenfelei voltak egymásnak a fiúk.”

Felkészülési mérkőzés, Tüskecsarnok:

Magyarország U17–Magyarország U18 1-3 (1-1, 0-0, 0-2)

Magyarország U17: Bejó (Orbán)
Jurkovics, Lencsés – Bagonya, Rósa – Prókai
Pásztor, Szabó-Rácz, Szilassy – Mihalik G. 1, Nemes, Szemerei – Obsina, Révész, Tóth P.
Magyarország U18: Hegedűs L.
Szabó, Szalay (1) – Farkas O., Ritecz – Haranghy, Salamon 1
Balasits, Csiki 1, Kiss Á. (2) – Alapi, Dézsi 1, Weidemann (1) – Antal B., Farkas L.

Az U18-as válogatott kerete a szlovéniai túrára:

Hegedűs Levente, Straubinger Zoltán – kapusok

Farkas Olivér, Haranghy Bence, Jurkovics Bence, Lencsés Dávid, Ritecz Richárd, Rosa Levente, Szalay Boldizsár – hátvédek

Alapi Márton, Antal Barnabás, Balasits Barnabás, Csiki Hunor, Dézsi Barnabás, Farkas László, Kiss Ádám, Nemes Márton, Pásztor József, Szabó-Rácz Maxim, Tóth Péter, Weidemann Márk – csatárok

Szövetségi kapitány: Svasznek Bence
Másodedzők: Tokaji Viktor, Strenk Hunor, Kecskeméti Áron