U18: vereség a szlovén túra első napján

2022.02.11. 20:47 |

A világbajnokságra készülő U18-as válogatott – amely nyolc U17-es játékossal érkezett Mariborba – 5-0-ra alulmaradt a házigazdával szemben a pénteki felkészülési találkozón. Szombaton a franciákkal találkozik a csapat.

Mielőtt a magyar válogatott jégre lépett volna a maribori tornán, a szlovén és a francia együttes már kétszer megmérkőzött egymással, mindkétszer Szlovénia győzött, 8-4 és 5-3 arányban. Ez jelezte, hogy erős kerettel bírnak a hazaiak, így figyelnie kellett a magyar válogatottnak.

A mieink kapujában Hegedűs Levente védett végig, a második harmadban került igazán nehéz helyzetbe, mert három olyan gólt is kapott, amiről nem igazán tehetett, a védőktől nem sok mindent láthatott Pratneker, Lesnicar (ő duplázott a meccsen) és Rep lövésénél – ráadásul az első két gól fél percen belül esett.

Többet próbálkoztak a hazaiak kapura lövéssel, jobban korcsolyáztak és szőtték az akcióikat, ezzel együtt a magyar csapat is igyekezett, a második harmadban volt jó periódusa a csapatnak.

Svasznek Bence szövetségi kapitány még a túra előtt elmondta, az eredmény másodlagos lesz a két mérkőzésen, a fő cél, hogy a játékosok fejlődjenek, megmutassák magukat. Ezzel együtt a pénteki meccsen talán elmaradt a várakozásoktól a csapat játéka – függetlenül a szokatlan összeállítástól.

„A játék minden elemében jobbak voltak a szlovénok, nem igazán volt esélyünk a jobb eredmény elérésére. Nemcsak csapatban, de egyénileg is fölénk nőttek. Kevés volt az értékelhető kapura lövésünk, különösen az első harmadban. Az pozitív, hogy a másodikban volt egy körülbelül tízperces jó periódusunk, de a hazai csapat megérdemelten győzött. Nem tragédia az 5-0, tanulunk tovább, de nem szeretünk kikapni, és hát a mutatott játék lenne a fontos az eredmény helyett. Sajnos, ebben ma alulmaradtunk. Bízunk egy számunkra is eredményesebb második mérkőzésben” – fogalmazott Svasznek Bence a meccs után.