U18: jól indult az év

2021.01.14. 13:05 |

A korosztályváltás után megtartotta első edzőtáborát az U18-as válogatott.

Mivel a nemzetközi szövetség az U18-asok esetében is törölte a tavaszra tervezett, A csoportos vb alatti tornákat, a Magyar Jégkorong Szövetség a korosztályváltás mellett döntött. Az ifjúsági válogatott így már a 2004-esekkel kezdte el a munkát.

Az első összetartásra, a Tüskecsarnokba három kapus, nyolc hátvéd és 15 csatár kapott meghívót, a szakmai stáb négy jeges edzést tartott nekik.

„Pozitívak a tapasztalataink. Tetszett a korosztály hozzáállása, az, amilyen közösséget alkotnak és ahogyan dolgoznak. Az első tábor arról szólt, hogy lefektettük az alapokat. Elmondtuk, hogyan működik a program, milyen elvárásaink vannak, hogy lehet bekerülni, mik a kiválasztás szempontjai, így a játékosok tudják, mit kell teljesíteniük. A taktikában a védekező harmaddal és korongkihozatallal foglalkoztunk” – mondta Svasznek Bence, a válogatott szövetségi kapitánya.

A csapatnak 15 hónapja van a közös munkára, hiszen a következő Divízió I/B-s vb-t 2022 tavaszán rendezik meg.

„Egyrészt sajnálatos, hogy ennyi időnk van, hiszen azt jelenti, hogy az idei tornát törölték, másrészt könnyebbséget jelent, mert így több időnk áll rendelkezésre megismerni egymást, együtt dolgozni és a srácoknak is több lehetőségük lesz bizonyítani, hogy a keretbe valók. Reméljük, hogy hamarosan visszaáll a rend és részt vehetünk nemzetközi tornákon is. Bízom abban, hogy a korosztályváltás kellő motivációt ad a srácoknak, és tudnak élni ezzel.”

A keret a tervek szerint a februári nemzetközi szünetben folytatja a munkát, és a háttérben dolgoznak azon is a szövetségnél, hogy nemzetközi meccseket lehessen lekötni.

A keret

Csibi Dávid G IOGJA 2004