U18-as vb: győzelem Japán ellen, megvan a 4. hely

2024.04.20. 19:30 |

A frederikshavni U18-as világbajnokság zárónapján a magyar válogatott legyőzte Japánt, ezzel a negyedik helyen zárt.

Ha úgy tetszik, nyugodtan várhatta a Japán elleni zárómeccset a magyar válogatott Frederikshavnben, hiszen a bentmaradást már elérte a csapat, az éremről viszont – sajnos – lemaradt. A pénteki szabadnapon egy egyórás jeges edzést vezényelt a stáb a fiúknak, nem mindenki számára alakult ez jól, Pásztor Viktor bal kezét eltalálta egy korong, eltört a kézfején egy csont, gipsszel jelent már meg a vacsorán. Kora este egyébként bowlingozni mentek a srácok egy csapatprogram keretében, ki kellett szellőztetni a fejeket, hogy újult erővel mehessenek bele a szombati zárómeccsbe.

Merthogy mindenképp győzelemmel és jó játékkal akarta zárni a vb-t a csapat, bizonyítva azt is, hogy egy kicsivel több is lehetett volna ebben a tornában. A Lencsés-Balogh hátvéd duó az első sorba került, Mayer Marcell is eggyel előrébb az eddigieknél a csatárposzton, Lőczi Barnabás helyére. Végül utóbbi szerezte a meccs első gólját, egyszersmind az első húsz perc egyetlen találatát. Mint vártuk, a gyors japánok egy-egy korongszerzést követően szélvészgyorsan megindultak előre, de nagy helyzetet nem igazán tudtak kialakítani. A mieink higgadtan, a kapkodás jelei nélkül hozták le az első harmadot, és hasonlóan alakult a második harmad is, amikor a japánok azért eljutottak egy kapuvasig is. Ahogyan a 38. percben kiharcolt emberelőnyükben is többször kellett védenie Király Olivérnek. Addigra azonban már 3-0-ra vezetett csapatunk, a 22. percben Nagy András asszisztja után Almás Zétény talált be, a 37. percben pedig – még egy másodperc erejéig emberhátrányban Lobenwein Bálint csent korongot, a kapu előtt ziccerben szabálytalankodtak vele: a büntetőlövést ő maga értékesítette nagyon szép megoldás végén.

Jobban kezdett a magyar csapat a harmadik harmadban is, de nem mentek be a próbálkozások, a japánok pedig két kontrát is értékesítettek rövid időn belül: előbb Ishikawa a 48. percben, majd Seki két és fél perccel később – hirtelen meleg lett a helyzet. De nem sokáig, megrázták magukat a fiúk: előbb Szongoth Döme távoli lövésébe ért bele a kapu előtt Schwartz Gergő, majd Barna Olivér korongot csent, két ember között bevitte a kapu elé, és nem hibázott, 13 másodperc alatt lőtt két gólt a magyar csapat, visszaállítva így a háromgólos különbséget az utolsó 8 és fél percre.

5:24-gyel a vége előtt Szongoth Döme passza után Fehér Kolos ment el a jobb szélen, és a harmad közepéből ellőve a korongot növelte a mieink előnyét (6-2). Az 56. percben Schwartz Gergőt küldték ki, a japánok kihasználták a fórt, 3:42-vel a vége előtt 6-3 állt az eredményjelzőn.

Ez is maradt a vége, szépen búcsúzott a tornától a csapat (a meccs legjobbjának Vén Bendegúzt választották), a korosztály válogatottja pedig jövőre is ebben a divízióban játszhat a világbajnokságon. A torna legjobb hátvédje Lencsés Dávid lett, a magyar csapat legjobbja Laskawy Ferenc, aki egyúttal a kanadai táblázaton is az élen végzett.

A világbajnokságot a német válogatott nyerte, miután roppant fordulatos meccsen, az utolsó percekben fordítva legyőzte Dániát az utolsó mérkőzésen - ezzel megelőzte Ukrajnát. A tavalyi elitből kieső válogatott tehát rögtön vissza is jutott. A B csoportból Szlovénia kerül fel a divízió 1/A osztályba.