U18-as válogatott: megvan a vb-re utazó keret!

2024.04.10. 08:00 |

A dániai világbajnokságra készülő magyar válogatott szakmai stábja a németek elleni salzburgi edzőmeccs után megnevezte azokat a játékosokat, akikkel nekivág az április 14-i vb-nek.

Svasznek Bence és segítői a közvetlen vb-felkészülés nyolcadik napján, a Frederikshavnbe utazást megelőző este, a Németország elleni edzőmeccset követően jelölték ki a világbajnoki keretet.

A múlt pénteken szűkített bő keretből végül Gergely Hunornak, Osztoics Márknak, Molnár Botondnak és Zimányi Dánielnek köszönték meg a munkát. Horváth Alex a cseh Trinec csapatával U20-as bajnoki döntőre készül, így ő nem állhat a válogatott rendelkezésére.

A fiúk szerdán reggel utaznak Münchenbe, ahonnan egy amszterdami átszállással Aalborgba repülnek. Ott csatlakozik a csapathoz Schwartz Gergő, Szongoth Domán és Lencsés Dávid, majd jön egy buszút a világbajnokság helyszínére.

„Úgy szoktam fogalmazni, hogy nem All Star-válogatottat szeretnénk összetenni egy világesemény előtt. Nem biztos, hogy a legjobb egyéni képességű játékosok alkotják a csapatot, ez ennél bonyolultabb és összetettebb döntés. Szerepekről, pozíciókról beszélünk, és mindig több összetevőről. Van például olyan játékos, aki egész évben szárnyal, de itt a végén – úgy érezzük – nincs formában vagy nincs olyan formában, amire számítanánk. Mindig borzasztó nehéz a döntés, nemcsak a játékosoknak, hanem személy szerint nekem is, elvégre nekem kell közölnöm velük a döntés” – fogalmazott Svasznek Bence szövetségi edző, aki kérdésünkre kitért Horváth Alex hiányára is.

„A többi hátvéd, aki itt voltunk velünk, sokat lépett előre, sokat fejlődött, bízom benne, hogy be fogják tölteni azt az űrt, amit az ő hiányzása jelent nekünk. Alex nemcsak kiváló játékos, aki vb-tapasztalatokkal rendelkezik, Európa egyik legerősebb bajnokságában érkezett volna hozzánk, hanem egy nagyon fontos vezetője is a csapatunknak. Természetesen vártuk, nem örülünk, hogy nem lesz velünk, de sok sikert kívántam neki, büszkék vagyunk rá, arra, hogy ott egy magyar abban a döntőben – a többi hátvéd megoldja majd a feladatokat.”

A vb április 14-én kezdődik, a magyar válogatott Dániával kezd.

A felkészülési mérkőzések programja:

Április 7., 17:30 (Salzburg)
Magyarország-Németország 0-8

Április 9., 17:30 (Salzburg)
Magyarország-Németország 3-7

Április 11., 16:30 (Frederikshavn)
Dánia-Magyarország

A divízió 1/A-s világbajnokság menetrendje:

Április 14., vasárnap:

Ukrajna–Ausztria – 13:00
Japán–Magyarország – 16:30
Németország–Dánia – 20:00