U18-as bajnokság: elstartolt a középszakasz

2018.01.22. 20:00 |
Az U18-as bajnokság középszakaszában érdekelt nyolc csapat két csoportra osztva küzd a negyeddöntőért, illetve a minél jobb helyezésekért.

A csoport

KMH–Vasas 4-6

Múlt szombaton a KMH és a Vasas összecsapásával indult a középszakasz. Az angyalföldiek az első harmad után már 3-0-ra vezettek, a KMH azonban az utolsó harmadban utolérte őket, az 55. percben egyenlített. A Vasas azonban jól reagált erre, újabb két góllal állította be a 6-4-es végeredményt.

Vasas–KMH 0-3

A KMH-nak szerdán máris lehetősége nyílt a visszavágásra, s ezzel élt is: idegenben 3-0-ra győzött a Vasas ellen. Pedig a kapura lövési arány 42-14 volt a hazaiak javára, mégsem sikerült betalálniuk a hibátlanul védő Papcsik Levente kapujába.

Győr–UTE 4-3

Ugyancsak szerdán játszott egymással a Győr és az UTE. A győriek az első két harmadban kétszer is vezettek, de lilák mindannyiszor egyenlítettek. Sőt, egyszer még a harmadik harmadban is, végül azonban a Győr nyert 4-3-ra.

KMH–DVTK Jegesmedvék 4-5

Szombaton a DVTK-t fogadta a KMH. A miskolciak már az első percben vezetést szereztek, a második harmadban azonban a budapestiek átvették a vezetést. A harmadik harmadnak 3-2-es állással vágtak neki a felek, a vendégek a 42. percben egyenlítettek, de a 45. percben megint a KMH jutott vezetéshez. A DVTK azonban az utolsó tíz perc kezdetén emberelőnyben ismét egalizált, majd az 59. percben megszerezte az 5-4-es győzelmet érő gólt.

Vasas–Győr 5-6 h.u.

A Vasas és a Győr is igen szoros meccset játszott egymással, pedig a győriek a 8. percre már háromgólos előnyre tettek szert. Sőt, bár a második harmadban a Vasas is betalált, a játékrész 5-1-el zárult. Az angyalföldiek azonban megrázták magukat és zsinórban négy gólt szerezve az 53. percben egyenlítettek. A rendes játékidő végül 5-5-el zárult, a hosszabbítás 8. másodpercében a meccsen három gólpasszt is jegyző Karda Norbert talált be, így a Győr nyert 6-5-re.

B csoport

Pesterzsébet–Gepárd 15-2

Az alapszakasz utolsó három helyén végzett csapat közül először a Pesterzsébet csapott össze a Gepárddal és nyert 15-2-re.

Gepárd–Egerszegi Titánok 3-7

Szombaton az óbudaiak az Egerszegi Titánokat fogadták, de pontot most sem szereztek, miután a vendégek 7-3-ra nyertek.

Folytatás csütörtökön, a további program és az eredmények ITT megtalálhatók.

A MAC Budapest, a Csíkszereda, az Ifj. Ocskay Gábor JA és a DHK már biztosította helyét a negyeddöntőben.