U18-as bajnokság: a DVTK megnehezítette a listavezető MAC dolgát

2017.12.20. 02:17 |
Az elmúlt héten igazi nagyüzem volt az U18-as bajnokságban, a Vasas majdnem megtréfálta az Ifj. Ocskay Gábor JA-t, a listavezető MAC dolgát a DVTK nehezítette meg.

Ifj. Ocskay Gábor JA–Vasas 7-3

Majdnem megtréfálta hazai jégen a Vasas az Ifj. Ocskay Gábor JA-t, miután a második harmadban már 3-1-re is vezetett. Igaz, ez az állapot csupán 3 percig tartott, a fehérváriaknak ennyi idő kellett az egyenlítésre. Az utolsó harmadban aztán zsinórban négyet is lőttek, így végül 7-3-ra nyertek. Ambrus Gergő három gólt lőtt, Dézsi Bence egy góllal és három gólpasszal zárt.

DHK–Pesterzsébet 6-4

Későn ébredtek a Farkasok, a DHK első harmad utáni 5-1-es vezetése után az utolsó harmadban mégis lehetőségük volt az egyenlítésre. De ez nem sikerült, így a vége 6-4 lett a debrecenieknek. A keddi meccs legeredményesebbje Filep Zsombor lett, aki két góllal és két gólpasszal járult hozzá a győzelemhez.

Győr–UTE 6-3

Szintén kedden játszott egymással a Győr és az UTE. A lilák a 28. percben még 3-1-re vezettek, a harmad végére azonban a győriek egyenlítettek. Az utolsó harmadban aztán háromszor is betaláltak, így 6-3-ra nyertek. A hazaiaktól Horváth László, a vendégektől Kovács Sebestyén jutott 2+1-ig.

Vasas–DVTK Jegesmedvék 3-2

Az angyalföldiek kedden a DVTK-t fogadták. A harmadik harmad elején már 3-0-ra állt a javukra az eredményjelzőn, a folytatásban azonban a miskolciak kétszer is betaláltak, ezzel szorossá téve a meccset, amelyet végül a Vasas nyert 3-2-re. A győztes csapatból Fekete Ferenc Bence 95.12%-kal védett.

Szeged-DAB–DHK 0-13

Szerdán nem okozott gondott a DHK-nak a sereghajtó Szeged-DAB legyőzése, a debreceniek 13-0-s győzelemmel tértek haza. A legtöbb pontot Kozma Ferenc gyűjtötte 2 góllal és 4 gólpasszal.

Pesterzsébet–Egerszegi Titánok 4-1

Csütörtökön egy harmadon keresztül tudta tartani a lépést az Egerszegi Titánok a Pesterzsébettel. A gól nélküli első játékrész után a hazaiak zsinórban háromszor is betaláltak, s bár a harmadik harmad 1-1-el zárult, a Farkasok 4-1-re nyertek. Csölle Dániel és Huszár András is egy gólt és egy gólpasszt jegyzett, utóbbiból Benke Doriánnak kettő volt.

Ifj. Ocskay Gábor JA–KMH 11-1

Ugyanezen a játéknapon a KMH-nak az 56. percben csak akkor sikerült betalálnia  a kapuba, amikor a fehérváriak már 11-0-ra vezettek. A végeredmény tehát 11-1 lett. Pinczés Olivér triplázott, Dézsi Bence négyszer adott gólpasszt, Kovács Alex 1+3-mal zárt.

DVTK Jegesmedvék–MAC Budapest 2-3

Megszorongatta a DVTK a listavezető MAC-ot, amely az első harmad után hiába vezetett 2-0-ra, a másodikban a miskolciak egyenlítettek. De csak egy percig örülhettek ennek, a budapestiek ugyanis visszavették a vezetést, s miután a folytatásban nem esett újabb találat, 3-2-re nyertek. A mezőny legeredményesebbje a kétgólos Bogesic Vedran lett.

Ifj. Ocskay Gábor JA–DVTK Jegesmedvék 8-0

A miskolciak szombaton már nem vitézkedtek ennyire, a Fehérvár hazai jégen sima 8-0-s győzelmet aratott. A gólok felét Kovács Alex szerezte.

DHK–Gepárd 24-1

Az utolsó helyen álló Gepárd most sem szerezte meg idei első pontjait, sőt, a DHK hazai jégen 24-1-re diadalmaskodott ellene a szombati mérkőzésen. Filep Zsombor (8+2) és Kriukov  Daniil (7+3) egyaránt tíz pontig jutott.

MAC Budapest–Győr 10-2

A Győr az első harmadot még szorossá tudta tenni a MAC-cal szemben, a folytatásban azonban csak a budapestiek voltak eredményesek, s végül magabiztosan nyertek 10-2-re.

Az ifjúsági bajnokságban ezen a héten még két mérkőzést játszanak a karácsonyi szünet előtt.