U17-U18: két edzőmeccs az ifik osztrák túrája előtt

2021.04.12. 20:51 |

A Tüskecsarnokban két rövidített edzőmérkőzést játszott az U17-es és az U18-as válogatott. Mindkét alkalommal a „nagyok” győztek.

A Svasznek Bence által irányított U18-as válogatott szerdán Ausztriába utazik egy Négy Nemzet Tornára, ahol a házigazdák mellett a lengyel és a szlovén válogatottal találkozik. Felvezetendő a tornát, a Gröschl Tamás vezette U17-es nemzeti csapatunk szolgált edzőpartnerként az utazókeretnek.

A hétfő délelőtti meccset 7-5-re nyerték az idősebbek, nagyrészt az első harmad 3-0-s részeredményének köszönhetően, délután 4-0 lett a vége, benne a második harmad közepével, ahol egy perc alatt lőtt hármat az ifiválogatott.

Az U17-esek egyébként maradnak idehaza és közös edzésekkel folytatják a héten az edzőtábort.

Svasznek Bence, az U18-as válogatott szövetségi kapitánya így összegzett a hétfői két meccs után:

„Láttunk már jobb mérkőzéseket, szezon végi volt, de valahol erre számítottunk, a srácok az idény végén kicsit elengedték az edzéseket, ez látszott a jégen. Ugyanakkor mindkét oldalon láttunk nagyon jó teljesítményeket, és hosszú távon mindkét csapatban nagy potenciál van. Ez most talán a legfontosabb. Nagyon örülök, hogy mehetünk erre a tornára, hiszen eddig kevés meccset játszottunk ebben a szezonban, most viszont lehetőségünk lesz jobban megismerni azokat a játékosokat, akik külföldön játszottak, és eddig nem tudtak hazajönni és megmutatni magukat. Három kemény ellenféllel találkozunk, bízom benne, hogy jó mérkőzéseket játszunk, a fiúk pedig bizonyítanak. Az egymás közötti játékok általában nem a legerősebbek, a srácok ezzel együtt eltökéltek, és biztos vagyok benne, hogy Ausztriában szintet fogunk lépni.”

Az U18-asok keretéből, a behívott játékosok közül egyébként Horváth Donát hiányzik, neki iskolai kötelezettsége miatt vissza kellett mennie Svédországba, ezzel együtt a csapat a kapitány szerint a jelenlegi legerősebb kerettel utazik St. Pöltenbe.

Gröschl Tamás, az U17-es válogatott szövetségi edzője így látta a két edzőmérkőzést:

„Az első meccsünk első harmadába került a szezon végi forma, illetve a második meccsen is volt egy egyperces rövidzárlat, ami alatt három gólt kaptunk. Attól a harmadtól és ettől a rövidzárlattól eltekintve körülbelül tudtuk azt hozni, ami elvárható volt. Nem tudom azt mondani, hogy teljesen boldogok lennénk, de van potenciál ebben a csapatban. Úgy terveztük a stábbal, hogy ez a hét két részből áll majd: ebből az első napból, azaz a két meccsből és az összes többi napból. Ma az U18-as csapatnak segítettünk, lényegében ennek az oltárán dolgoztunk. Innentől leginkább egyéni fejlesztésekre fogunk koncentrálni, kiküszöbölendő azokat a hibákat, amiket tapasztaltunk, illetve kicsit elkezdjük lefektetni a felnőtthoki alapjait. Tudni kell, hogy a korosztályváltás miatt az U17-es válogatott keretének tagjai az U16-os bajnokságban edződnek, az U18-as csapat pedig első éves U17-esként az U18-asban, ez azért elég nagy különbség, és ez látszódott is a két mérkőzésen.”

Mindkét mérkőzésen mindkét csapat szerepeltette egy-egy (15 perces) harmad erejéig a keret három-három kapusát.