U16-os bajnokság: előnyben a fehérváriak a döntőben

2019.03.29. 07:00 |
Lejátszotta az U16-os bajnokság döntőjének első mérkőzését az UTE és az Ifj. Ocskay Gábor JA. A találkozót a fehérváriak magabiztosan nyerték meg.

Döntő, 1. mérkőzés

UTE–Ifj. Ocskay Gábor JA 2–7

Az U16-os bajnokság döntőjének első meccsét az UTE otthonában játszották a felek. A fehérváriak a 8. percben szerezték meg a vezetést, alig egy perccel később pedig már kétgólos előnyre tettek szert. A lilák még a szünet előtt szépítettek, de a második harmad elején a vendégek ismét betaláltak. A 34. percben már három góllal vezettek, s bár a második harmad végén az UTE csökkentette hátrányát, az utolsó harmadban újabb három gólt kaptak.

Így tehát az Ifj. Ocskay Gábor JA 7–2-re nyerte az első összecsapást, a másodikat hétfőn játsszák a felek Székesfehérváron.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Fodor Balázs lett három góljával.

A 3. helyért, 1. mérkőzés

MAC Budapest–DVTK Jegesmedvék 2–6

A bronzcsata első meccsén ugyancsak vendéggyőzelem született. A MAC és a DVTK összecsapásán az első harmadban nem esett gól, a másodikban aztán a miskolciak szerezték meg a vezetést. A harmadik harmad elején másfél perc alatt kétszer is betaláltak, majd a 47. percben már 4–0 állt a javukra az eredményjelzőn. A MAC az utolsó tíz perc elején szépített, de gyorsan jött a válasz is. A DVTK az 59. percben kettős emberelőnyben meglőtte a hatodik gólját, a MAC a végső dudaszó előtti pillanatban állította be a 6–2-es végeredményt.

A miskolci Kocsis Botond 4 ponttal (2+2) zárta az első mérkőzést, a másodikra hétfőn kerül sor.

A korábbi eredmények és a további menetrend ITT elérhető.