U16-os bajnokság: az Ifj. Ocskay Gábor JA és az UTE játssza a döntőt

2019.03.25. 21:51 |
Az U16-os bajnokság elődöntőjében az Ifj. Ocskay Gábor JA két mérkőzés alatt búcsúztatta a MAC Budapestet, míg az UTE a harmadik meccsen döntötte el a továbbjutás sorsát a DVTK Jegesmedvékkel szemben.

Ifj. Ocskay Gábor JA–MAC Budapest 6–3

MAC Budapest–Ifj. Ocskay Gábor JA 3–7

Továbbjutott az Ifj. Ocskay Gábor JA 2–0-s összesítéssel.

Az elődöntő első meccsén az Ifj. Ocskay Gábor JA már az első harmadban megszerezte a vezetést a MAC Budapest ellen, majd a második játékrész 26. percében tovább növelte az előnyét. A vendégek fél perc múlva szépítettek, de 41 másodperccel később a fehérváriak ismét betaláltak. A meccs felénél a MAC újra visszajött egyre, de a harmad 4–2-es hazai vezetéssel zárult.

A budapestiek a harmadik harmad elején azonnal betaláltak, de egyenlíteniük ezúttal sem sikerült, sőt, a fehérváriak a folytatásban két gólt is lőve 6–3-ra nyertek.

Ami nem sikerült az első meccsen, az kétszer is összejött a másodikon, azaz a MAC 1–0 és 2–1 után is egyenlített az Ifj. Ocskay Gábor JA ellen. A fordítás azonban nem jött össze, a fehérváriak a második harmad vége előtt egy másodperccel találtak be, így a játékrész 3–2-vel zárult. A szünet után ismét a vendégek voltak eredményesek, a MAC azonban alig fél perc múlva visszajött egyre. A hajrá ellenben nem sikerült jól a fővárosiak szempontjából, hiszen a fehérváriak zsinórban három gólt szerezve 7–3-ra nyertek. Ezzel pedig 2–0-s összesítéssel jutottak a döntőbe.

UTE–DVTK Jegesmedvék 3–4

DVTK Jegesmedvék–UTE 2–6

UTE–DVTK Jegesmedvék 8–4

Továbjutott az UTE 2–1-es összesítéssel.

Meglepetéssel indult az I. csoportot megnyerő UTE és az 5. helyen végzett DVTK elődöntős összecsapása. Pedig az első mérkőzés úgy indult, hogy az UTE már a 2. percben megszerezte a vezetést. A miskolciak a 8. percben egyenlítettek, majd a második harmadban a lilák hiába szereztek újra kétszer is előnyt, a harmadik harmad előtt 3–3 állt az eredményjelzőn.  A következő találat az 53. percben esett, amellyel a DVTK 4–3-ra meg is nyerte a mérkőzést.

A DVTK tehát hazai jégen juthatott volna tovább egy újabb bravúrral, s bár az első harmad után még vezetett 1–0-ra, a másodikban az UTE nemcsak egyenlített, de a következő szünetig kétgólos előnyre tett szert. A harmadik harmadban zsinórban három gólt is lőttek a lilák, a 6–2-s végeredményt a miskolciak állították be a 49. percben.

A DVTK az utolsó mérkőzésen nagyon bekezdett, a 9. percben már 2–0-ra vezetett. Az UTE még az első harmadban szépített, a második elején pedig egyenlített. A 24. percben azonban ismét a miskolciak birtokolták az előnyt, de csak másfél percig. Az UTE  ráadásul a meccs felénél átvette a vezetést, sőt, gyorsan kétgólosra növelte az előnyét. A játékrész végül 4–3-mal zárult, de a folytatásban a miskolciak már nem csak kapták a gólokat, a válaszok elmaradtak.

Az UTE 8–4-re nyerte a harmadik meccset, így 2–1-es összesítéssel jutott a döntőbe.

Az aranycsata első mérkőzését szerdán játssza az UTE és az Ifj. Ocskay Gábor JA az Újpesti Jégcsarnokban.

A korábbi eredmények és a további menetrend ITT elérhető.